Porty, logistyka

Walne Zebranie Członków Rady Interesantów Portu Gdańsk zdecydowało o mianowaniu Jacka Klimczaka członkiem honorowym Rady Interesantów Portu Gdańsk. Wyróżnienie zostało przyznane za jego ogromny wkład w utworzenie Rady Interesantów oraz jej wieloletnie przewodniczenie (2013-2023).

Jacek Klimczak przez większość zawodowej kariery był związany z gospodarką morską pracując w portach w Gdańsku, Gdyni i Świnoujściu. Brał czynny udział w pracach legislacyjnych nad ustawą o portach i przystaniach morskich. Był również Pełnomocnikiem Wojewody Pomorskiego ds. Portów Morskich, prezesem Portu Północnego, prezesem Rudoportu i OT Porty Morskie S.A. Był również członkiem Rady Gdańskiej Izby Gospodarczej, członkiem Rady Nadzorczej OT Port Świnoujście, OT Port Gdynia. Aktualne członek Gdańskiego Klubu Biznesu.

- Pan Jacek Klimczak był i jest osobą oddaną morskim sprawom. Od lat współtworzył dobry klimat dla gospodarki morskiej w regionie. To również dzięki jego determinacji i zaangażowaniu posiadamy dziś pirs przeznaczony do importu surowców energetycznych w Porcie Północnym w Gdańsku, dlatego byliśmy jednogłośni i podjęliśmy decyzję o jego wyróżnieniu – mówi Łukasz Greinke, Przewodniczący Rady Interesantów Portu Gdańsk.

W zarządzie Rady Interesantów Portu Gdańsk zasiadają przedstawiciele jednych z największych spółek działających w Porcie Gdańsk: Adam Żołnowski, członek zarządu - dyrektor finansowy spółki Baltic Hub Container Terminal Spółka z o.o. oraz Jacek Dubicki wiceprezes zarządu NTA Spółka z o.o.

W skład Komisji Rewizyjnej Rady wchodzą natomiast Michał Faliszewski działający z ramienia spółki Gaspol S.A., Przemysław Florek wiceprezes zarządu ds. operacyjnych w spółce Balta SA oraz Henryk Groth, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Przeładunkowo-Usługowego "SIARK-PORT" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Rada Interesantów Portu Gdańsk aktywnie działa od 2013 roku. Zgodnie z ustawą o portach i przystaniach morskich jest organem doradczym Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A., a jej członkami są przedsiębiorcy, działający na obszarze portu.

Misją Rady jest stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności na terenie portu w tym między innymi aktywny udział w procesie legislacyjnym aktów prawnych dotyczących gospodarki morskiej, poprzez ich opiniowanie oraz proponowanie zmian dotyczących inwestycji na terenach portowych.

rel (RIPG)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8874 3.966
EUR 4.2524 4.3384
CHF 4.3964 4.4852
GBP 5.066 5.1684

Newsletter