Porty, logistyka

Do Portu w Gdańsku wpłynął dziś, tj. 22 bm. pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie zawinięć. Chodzi o 198-metrowy, statek Europa, który także w roku ubiegłym inaugurował sezon.

Europa ma 198,6 m długości, 24 szerokości i tonaż pojemnościowy brutto 28 890. Na jego pokład wejdzie maksymalnie 408 pasażerów i 280 osób z załogi. Statek zbudowała w 1999 roku helsińska stocznia koncernu Kvaerner Masa-Yards Inc. (później - Aker Yards).

W tym sezonie, ze względu na trwające ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, na pokładzie wycieczkowca przypłynęło 120 pasażerów.

Europa pozostanie przy nabrzeżu Obrońców Westerplatte do godz. 18.

Więcej o samym statku można przeczytaj w naszej poprzedniej, obszernej publikacji. Link poniżej.

Światowy kryzys związany z pandemią koronawirusa wywarł ogromny wpływ na wiele branż i gałęzi gospodarki. Branża cruisowa, dzięki flocie ponad 315 jednostek wycieczkowych generuje rocznie około 20 mld dolarów. Cały światowy sektor turystyczny to około 300 mln miejsc pracy. Jednak tylko w 2020 roku – jak podawała Konferencja Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD) - straty całego sektora, w tym branży cruisowej, szacuje się na co najmniej 1,2 biliona dolarów - informowała w ubiegłym roku Polska Agencja Prasowa.

AL, PAP

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter