Porty, logistyka

W czwartek, 13 maja z funkcji prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdynia odwołano Adama Mellera - informuje portal Trójmiasto.pl. Taką decyzję podjął nowy skład Rady Nadzorczej, utworzony dzień wcześniej, tj. 12 maja br.

Adam Meller obejmował stanowisko prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA od 2 sierpnia 2016 roku. Powody zwolnienia nie są znane.

Adam Meller jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej, ukończył też studia podyplomowe z zakresu marketingu i zarządzania, ma tytuł MBA. Do 2008 roku obejmował stanowisko prezesa Towarzystwa Finansowego SKOK (obecnie Aplitt SA), a następnie wiceprezesa Towarzystwa Zarządzającego SKOK Sp. z o.o., oferującego produkty i usługi finansowe dla Kas Stefczyka oraz pozostałych podmiotów systemu SKOK w Polsce. 

W gdyńskim porcie pracował jeszcze w latach 90. Był kierownikiem wydziału inżynieryjno-budowlanego, a potem kierownikiem działu nadzoru remontów.

Do czasu rozstrzygnięcia postępowania na następcę portem będzie kierował dwuosobowy zarząd - Jacek Sadaj, wiceprezes, dyrektor ds. Infrastruktury i Zarządzania Majątkiem oraz Maciej Bąk, wiceprezes, dyrektor ds. Finansów i Zarządzania Finansami

AL, z mediów

+11 Niezrozumiałe decyzje
PŻB zanotowała zysk w roku 2020 - prezes odwołany,

Port w Gdyni zanotował wzrost przeładunków w roku 2020 jako jeden z nielicznych w Europie - prezes odwołany.

Czy ktoś wie co się dzieje ? Tylko bez politykierstwa, fakty proszę.
14 maj 2021 : 17:31 Ric | Zgłoś
+11 wiem
Zawalił program Gdynia głębokowodna. Na koniec 2021 do Nabrzeża Helskiego miały dobijać 400 metrowe kontenerowce - serwisy oceaniczne. Szczegóły dostępne w interncie, tylko trzeba chcieć znaleźć. Linków tu nie lubią.
14 maj 2021 : 20:08 Nizinny | Zgłoś
+8 Portowy
Nie zawalił tylko czekał na decyzje dobrej zmiany, których do tej pory nie ma. Nacisnął na odcisk ministrowi grabarzowi polskiej gospodarki morskiej, bo chciał rozbudowywać Gdynię, a nie Szczecin i Świnoujście. Nie ma sukcesów w Zachodnio-Pomorskiem, to nie będzie wygranej w wyborach. Takie proste, prawdziwe i smutne zarazem. Gdynia bez perspektyw może się jako port tylko zwijać.
15 maj 2021 : 19:49 Ludek | Zgłoś
+5 400m do gdynii musi wpłynąć
Niezależnie od polityki , taki duży statek to by było mega wydarzenie medialne , ale też realny rozwój , tak naprawdę biznesowo i technicznie powinien być dla kontenerowcow duży hub w Gdańsku z 4 terminale i zdolność przeładunkowe 5 do 7 mln teu, a Szczecin powinien być satelitą , nie ma warunków do dużych statków , ale bardzo dobre położenie , daleko na południe i blisko Berlina Wielkopolski
16 maj 2021 : 06:22 romek | Zgłoś
-3 Odwolania Prezesow
Prezes moze byc tylko jeden!!
14 maj 2021 : 19:34 Chopek Roztropek | Zgłoś
+2 Słońce narodu
On jest prezesem wszystkich prezesów.
15 maj 2021 : 10:38 Mat | Zgłoś
+2 Za skocznie było
Jak dla mnie, za dużo było SKOK-ów w Porcie: Kancelaria Bierecki, kontrola wewnętrzna, biuro zarządu, marketing, kadry, finanse, informatyka. Koncentracja na mediach a nie rzeczywistych osiągnięciach.
15 maj 2021 : 23:47 Maciej Z | Zgłoś
+3 W sensie że co?
Możesz rozwinąć?
Port otworzył skok? Przecież to instytucja bankowa, co ma port do usług finansowych?
19 maj 2021 : 23:54 Ja | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter