Porty, logistyka

W Gdyni rozpoczęła się wczoraj jubileuszowa X edycja konferencji Transport Week, której partnerem jest Gdynia. Tegoroczne wydarzenie jest wyjątkowe, ponieważ w całości odbywa się w trybie online.

W jego ramach odbywają się prelekcje i dyskusje nt. rynku przewozu i przeładunków kontenerów w postpandemicznej Europie oraz cyfryzacji sektora łańcucha dostaw.Konferencję otworzyła wiceprezydent Gdyni - Katarzyna Gruszecka-Spychała. W otwarciu udział wzięli również Bogdan Ołdakowski - CEO organizatora wydarzenia, firmy Actia Forum oraz dr Dorota Książkiewicz z Uniwersytetu Gdańskiego.

Otwarcie konferencji było wprowadzeniem do tematów, które zostaną poruszone podczas tegorocznych prelekcji i paneli dyskusyjnych.

"W poprzednich latach głównymi tematami konferencji były te poświęcone infrastrukturze. W tym roku dominującym tematem jest wpływ COVID-19 na gospodarkę morską. Obecna sytuacja poskutkowała wzrostem i dynamicznym rozwojem cyfryzacji, która stała się ważnym aspektem życia gospodarczego i społecznego zarówno w Gdyni, jak i na całym świecie. Cieszę się, że ten temat podejmowany będzie podczas tegorocznej konferencji. Gdynia jako otwarte i nowoczesne miasto z silnie osadzonym, tradycyjnym przemysłem na równi wspiera branże IT i R&D. Proces cyfryzacji i wdrażanie sztucznych inteligencji doskonale wpisują się w strategię rozwoju Gdyni. Wierzę, że zgromadzone tutaj doświadczenia bardzo nam się przydadzą i będą również inspiracją dla innych sektorów" - mówiła Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Program konferencji podzielono na dwa duże bloki. W środę, 3 marca tematem głównym był rynek kontenerów w basenie Morza Bałtyckiego. Wysłuchać było można m.in. dyskusji nt. wpływu pandemii COVID-19 na operacje terminali kontenerowych czy prelekcji nt. gdyńskiego Portu Zewnętrznego. Dyskutowali na ten temat m.in. przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Dzisiaj drugi dzień merytorycznych dyskusji. Czwartek, 4 marca będzie poświęcony cyfryzacji sektora łańcucha dostaw. W poszczególnych blokach głos zabiorą m.in.: Maurycy Rzeźniczak z Wydziału Strategii Urzędu Miasta Gdyni, Maciej Krzesiński z ZMPG czy Michał Laskowski z Morskiej Agencji Gdynia.

Dyskusje i prelekcje oglądać można za pośrednictwem youtube'owego kanału Actia Forum.

rel (Miasto Gdynia)

1 1 1 1

Newsletter