Porty, logistyka

Mimo epidemii i ograniczeń z nią związanych budowa gazociagu Baltic Pipe przebiega zgodnie z harmonogramem i zostanie zakończona tak, jak jest to przewidziane, w październiku 2022 r. - powiedział PAP pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Budowa gazociągu Baltic Pipe przebiega zgodnie z harmonogramem. Wszystkie konieczne umowy z wykonawcami i dostawcami są podpisane, zwożone są wszystkie elementy. Rury dla morskiej części Baltic Pipe są już w całości wyprodukowane, większość jest gotowa, a ponad połowa jest zwieziona na plac, skąd będą wywiezione na morze - poinformował.

Jak dodał, zarówno po stronie duńskiej, jak i polskiej rozpoczęły się budowy na brzegach. "To wymaga wybudowania skomplikowanych tuneli" - dodał. Wyjaśnił, że chodzi o to, by nie rozkopywać plaż. "Rury będą wychodziły daleko poza plażą, w głębi lądu. Wszystko będzie skończone tak, jak jest przewidziane - w październiku 2022 r. i nie widzimy zagrożeń" - zapewnił.

Naimski podkreślił, że wirus i epidemia nie wpływają na terminy, choć - jak ocenił - "bywa trudno", lecz zarówno w Polsce, jak i w Danii budowy trwają.

Baltic Pipe to strategiczny projekt, który ma utworzyć nową drogę dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki duński i polski oraz do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Gazociąg będzie mógł przesyłać 10 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie do Polski oraz 3 mld m sześc. z Polski do Danii.

drag/ je/

+9 Baltic Pipe
Bardzo ważna inwestycja,która niestety została kiedys utrącona przez rząd Millera.Gdyby nie to,ten gazociąg mógł już od dawna być gotowy.
20 styczeń 2021 : 09:52 Jan S. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Baltic Pipe vs Nord Stream
Cytuję Jan S.:
Bardzo ważna inwestycja,która niestety została kiedys utrącona przez rząd Millera. Gdyby nie, to ten gazociąg mógł już od dawna być gotowy.


Za co Towarzysz Premier (na szczęście już były) został wynagrodzony fuchą w europarlamencie. :-(
Pecunia non olet, żeby tylko przypomnieć pieniądze moskiewskie czy wynagrodzenie za obóz koncentracyjny w Kiejkutach.

Inny eurotowarzysz, również były, tym razem bundeskanzler, do chwili obecnej jest pachołkiem Putina i ten stan sobie chwali. Mało tego, bywa gościem honorowym na kowentyklach obecnie rządzącej partii w DE.

Zasada Głębokiego Gardła "Idźcie tropem pieniędzy" jest zawsze właściwa.
20 styczeń 2021 : 10:27 Kolega kierownik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter