Porty, logistyka

Gaz-System podpisał wszystkie umowy z wykonawcami prac budowlanych w części lądowej i morskiej projektu Baltic Pipe - poinformował we wtorek operator. Dodał, że ma komplet decyzji administracyjnych i pozwoleń dla tego projektu.

W listopadzie b.r. zakończył się skomplikowany trwający kilka miesięcy etap wyboru, negocjacji i kontraktowania 40 kluczowych podmiotów, które w ramach realizacji projektu Baltic Pipe świadczą usługi z zakresu robót budowlanych, nadzoru, certyfikacji, dostaw sprzętu i materiałów. Obecnie rozpoczynają się pierwsze prace budowlane w terenie - napisano w komunikacie Gaz - Systemu.

Baltic Pipe to strategiczny projekt, który ma utworzyć nową drogę dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki duński i polski oraz do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Gazociąg będzie mógł przesyłać 10 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie do Polski oraz 3 mld m sześc. z Polski do Danii.

Uruchomienie gazociągu planowane jest na 1 października 2022 r.

drag/ amac/

0 To jest zdrada!
To jest zdrada interesów Niemiecko-Rosyjskich, a więc także POtomków stalinowskich zbrodniarzy i złodziei kur okresu wojny w SLD, PO, PSL urzeczywistnionych!
07 grudzień 2020 : 08:34 roman22 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter