Porty, logistyka

Firma Cargo Lift z Gdańska podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”. Projekt zakłada budowę nowej bazy przeładunkowo-magazynowej we wsi Wocławy, w gminie Cedry Wielkie.

To czwarta firma z województwa pomorskiego, która otrzymała dofinansowanie na rozwój w ramach konkursu Invest in Pomerania 2020 - poinformowała we wtorek dyrektor działu promocji Agencji Rozwoju Pomorza S.A. Barbara Merchel-Czech.

Planowana inwestycja zakłada roboty ziemne na powierzchni około 1 hektara wraz z przygotowaniem kanalizacji deszczowej, sanitarnej, przyłącza elektrycznego oraz budowę placu składowo-magazynowego.

Całość inwestycji Cargo Lift szacowana jest na 2,3 mln zł. Dofinansowanie w ramach konkursu grantowego, realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza, wyniesie 800 tys. zł.

Firma Cargo Lift funkcjonuje w Gdańsku od pięciu lat i realizuje zlecenia firm spedycyjnych i agencji celnych obsługujących ładunki trafiające do portów morskich. Specjalizuje się w przeładunkach towarów nienormatywnych w oparciu o innowacyjne rozwiązania.

Jesteśmy jedyną firmą w województwie pomorskim wyspecjalizowaną w przeładunkach nietypowych towarów, takich jak maszyny, łodzie, dłużyce czy tarcica. (...) Budowa nowej bazy w Wocławach jest dla nas kluczem do rozwoju firmy w przyszłości - powiedziała w komunikacie prasowym właścicielka Cargo Lift Wiesława Gielecka.

Konkurs grantowy „Invest In Pomerania 2020” adresowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw, realizujących na Pomorzu przedsięwzięcia polegające na przygotowaniu nowych terenów inwestycyjnych pod działalność produkcyjną i logistyczną. Obecnie pula pieniędzy na ten cel, przeznaczona przez zarząd województwa pomorskiego, wynosi ponad 10,4 mln zł.

autor: Robert Pietrzak

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.9354 5.0352
EUR 4.8081 4.9053
CHF 5.0276 5.1292
GBP 5.4201 5.5295

Newsletter