Zarząd Vistal Gdynia SA informuje, że zawarł umowę z Granaria Development Gdańsk Sp. z o.o. na wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę Mostu Stągiewnego w Gdańsku na most zwodzony. Wartość umowy wynosi ponad 6,6 mln złotych netto.
Do II wojny światowej most był zwodzony i biegła po nim linia tramwajowa z Głównego Miasta na Stogi. Ma nośność 40 t. Do listopada 2022 roku, w związku z inwestycjami na Wyspie Spichrzów, na koszt inwestora (spółki Granaria) przewidywana jest przebudowa mostu na zwodzony.
Vistal Gdynia w restrukturyzacji to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 65 mln zł w 2018 r.
AL, rel (Vistal Gdynia SA)