Porty, logistyka

Od wtorku do piątku potrwają prace konserwacyjne zakotwień mostu wantowego im. Jana Pawła II nad Martwą Wisłą w ciągu Trasy Sucharskiego. Ruch samochodowy na moście będzie ograniczany naprzemiennie do jednego pasa ruchu w każdym kierunku.

Jak poinformował Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przeprowadzona konserwacja olinowania mostu zapewni mu trwałość i estetykę. Konserwację przeprowadzi specjalistyczna firma, która jest dostawcą systemów olinowania mostów.

Trasa Sucharskiego, w ciągu której przebiega most wantowy nad Martwą Wisłą, od południa łączy m.in. gdański port morski z krajową i międzynarodową siecią drogową: drogą ekspresową S7 (obwodnica południowa Gdańska), S6 (obwodnica zachodnia Trójmiasta) oraz autostradą A1. Od północy Trasa Sucharskiego łączy się z ponad 1400 metrowym tunelem pod Martwą Wisłą, który jest łącznikiem pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią miasta. Dzięki oddanemu do użytku w 2016 roku tunelowi, z centrum miasta został wyprowadzony ruch samochodów ciężarowych.

Na czas remontu dla pojazdów osobowych możliwy jest objazd ulicami: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Elbląska. 

REL/SL
Fot. Sławomir Lewandowski / PortalMorski.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9089 3.9879
EUR 4.2408 4.3264
CHF 4.3848 4.4734
GBP 5.047 5.149

Newsletter