Porty, logistyka

Po raz drugi z rzędu Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA otrzymał tytuł „Perła Polskiej Gospodarki”, zajmując pierwsze miejsce w kategorii „Perły Duże w XVII edycji Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki”- obiektywnego pozycjonowania polskich przedsiębiorstw - zorganizowanego przez redakcję anglojęzycznego magazynu ekonomicznego Polish Market wspólnie z ekspertami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Uroczysta Gala XVII edycji Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki odbyła się 10 grudnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie i było to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju, które co roku gromadzi środowiska biznesowe, naukowe oraz przedstawicieli świata kultury.

Badanie rankingowe obejmuje ponad 2000 firm, których przychody z całokształtu działalności gospodarczej w okresie roku wyniosły: co najmniej 100 milionów złotych – Perły Duże oraz powyżej 1 miliarda złotych – Perły Wielkie. Opracowany przez naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie algorytm szereguje przedsiębiorstwa, posługując się międzynarodowymi wskaźnikami audytorskim. Patronatu honorowego nad tegoroczną

- Stoimy w obliczu przełomowych inwestycji i dzisiejsze wyróżnienie jest potwierdzeniem podejmowanych przez nas decyzji. Z dumą przyjmuję nagrodę w imieniu wszystkich Pracowników, bez których Port Gdynia nie byłby tak okazałą Perłą Gospodarki Polskiej. Otrzymane dziś wyróżnienie cieszy, ale i zobowiązuje, by utrzymać pozycję lidera – akcentuje Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA.

– Uzyskana po raz kolejny pierwsza pozycja Portu Gdynia wśród Dużych Pereł Polskiej Gospodarki, najlepiej świadczy o naszej stabilnej sytuacji finansowej, dzięki której ze spokojem patrzymy w przyszłość - dodaje Maciej Bąk, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA. – Warto podkreślić, iż o pozycji firmy w rankingu nie decyduje kryterium przychodów, a efektywność i dynamika rozwoju przedsiębiorstwa. Duża Perła to dla wszystkich Pracowników Portu Gdynia wielka nagroda za skuteczną realizację założonych celów.

Z wielką satysfakcją nadmienić należy, że Port Gdynia zajął pierwsze miejsce w rankingu, w kategorii Perły Duże wyprzedzając takich potentatów polskiej gospodarki jak m.in. Volkswagen Motor Polska, KGHM, Grupa Azoty SA, Orange Polska i PZU SA oraz PKO BP.

rel (Port Gdynia SA)

1 1 1 1