Porty, logistyka

ZMPG SA rozstrzygnął przetarg na kwotę 3 721 449,83 zł brutto, w ramach zadania "Wymiana linii odbojowej na Nabrzeżu Holenderskim w Porcie Gdynia". Została wybrana oferta firmy STRABAG Sp z o.o., która po podpisaniu umowy będzie miała 7 miesięcy na realizację zamówienia.

Dzięki tej inwestycji powstanie 400 m długości nowej linii odbojowej, która dostosuje Nabrzeże Holenderskie do obsługi statków o wielkości 80 000 dwt, zwiększając dwukrotnie zdolność tego nabrzeża. Jest to kolejna inwestycja służąca rozwojowi w ramach istniejącej infrastruktury w Porcie Gdynia. 

- Inwestujemy nie tylko zakup gruntów niezbędnych do strategicznych inwestycji, ale także zwiększamy potencjał istniejących zasobów infrastrukturalnych, dzięki którym nasi kontrahenci mają możliwość przyjmowania większych jednostek – powiedział Grzegorz Dyrmo, wiceprezes zarządu. W efekcie skutkuje to wyższym przychodem, do budżetu Państwa, który powiększył się z tytułu podatków i akcyz odprowadzonych od towarów przeładowywanych przez Port Gdynia o 6,57 mld zł, co stanowi 1,87% wykonania całego budżetu państwa w roku 2017.

rel (Port Gdynia SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter