Porty, logistyka

Nadal czekamy na zawarcie umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pod Świną. Do podpisania kontraktu miało dojść na początku lipca br., ale wykonawca, firma Astaldi, potrzebowała więcej czasu na dopięcie szczegółów formalno-prawnych. Teraz prezydent Świnoujścia traci cierpliwość. Według komunikatu, jeśli umowa nie zostanie podpisana w najbliższy piątek (3 sierpnia) to zaproszona do podpisania kontraktu zostanie firma Porr. Z informacji Astaldi wynika, że rozmowy dotyczące gwarancji bankowych nadal trwają.

Umowa przełożona

Według czerwcowych planów umowa na realizację tunelu pod Świną miała zostać zawarta 5 lipca br. Jak jednak poinformowaliśmy 4 lipca br. – wykonawca potrzebował jeszcze ok. dwóch tygodni. 

– Ze względu na wysoką wartość kontraktu, dziewięcioletni okres zabezpieczenia oraz na złożoność techniczną zadania, która wymagała szczególnej analizy oceny ryzyka ze strony konsorcjum banków zaangażowanych w przygotowanie gwarancji należytego wykonania niezbędnej do podpisania umowy, jestem zmuszony z przykrością poinformować, że spółka, której jestem prezesem, nie jest w stanie dotrzymać wyznaczonego terminu podpisania umowy – mówił wtedy cytowany w komunikacie prasowym prezes Paolo Astaldi.

Później, 19 lipca br. wybrany wykonawca kolejny raz poprosił o przesunięcie terminu podpisania umowy. Jak podaje Świnoujście – zapewniał wtedy, że będzie gotowy do końca lipca i do tego czasu uzyska bankową gwarancję należytego wykonania, której wartość wynosi 10 proc. wartości kontraktu (czyli ponad 72,7 mln zł).

Koniec cierpliwości

Niestety, jak informuje miasto, wiadomości dotyczących wyznaczenia podpisania umowy na zaprojektowanie i wybudowanie tunelu pod Świną ze strony konsorcjum Astaldi aktualnie brak. W tej sytuacji Prezydent Miasta Świnoujście wezwał konsorcjum do podpisania tejże umowy, wyznaczając termin na najbliższy piątek 3 sierpnia. 

Więcej >>>

RynekInfrastruktury.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter