Porty, logistyka

28 lutego br. w siedzibie PKP Cargo SA odbyło się spotkanie delegacji Grupy PKP Cargo z delegacją Kolei Kazachskich. Głównym tematem rozmów była współpraca obu przewoźników w obsłudze przewozów kontenerowych między Chinami i Europą.

Uczestnicząca w odbywającym się w Warszawie posiedzeniu III Komisji Organizacji Współpracy Kolei (OSŻD) ds. przewozów towarowych delegacja Kolei Kazachskich (KZH) spotkała się z delegacją Grupy PKP Cargo. Delegacjom przewodniczyli Sanżar Eljubajew, wiceprezydent ds. logistyki KZH i Witold Bawor, członek zarządu ds. operacyjnych PKP Cargo SA. W trakcie spotkania omówiono plany na 2018 rok i perspektywy rozwoju przewozów kontenerowych w relacjach z Chin do Europy przez Polskę, a także związane z tym zdolności przepustowe wschodnich przejść granicznych.

Szczególną uwagę poświęcono rozwojowi alternatywnych w stosunku do głównego dla tych przewozów przejścia Terespol-Brześć dróg przewozów przez pozostałe przejścia graniczne z Białorusią, Obwodem Kaliningradzkim, Ukrainą i Litwą oraz optymalizacji technologii procesu przewozowego, zwłaszcza w obszarze operacji granicznych na przejściach o różnej szerokości toru.

rel (PKP Cargo SA)

1 1 1 1