Porty, logistyka

50-procentowy rabat na opłaty ładunkowe otrzymał niemiecki operator promowy TT Line. To wywołuje sprzeciw innych armatorów - informuje "Polskie Radio Szczecin".

Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin - Świnoujście Jarosław Siergiej potwierdza, że TT Line otrzymał rabat zgodnie z taryfą. - Każda jednostka nowo wprowadzona na terminal otrzymuje przez pierwsze sześć miesięcy zmniejszone stawki w taryfie usług terminalowych - mówi w rozmowie z radiem Siergiej. Armatorzy, którzy pływają od wielu lat do południowej Szwecji uważają, że narusza to ich interesy. TT-Line oferować będzie przewozy dla pasażerów zmotoryzowanych, jak również pieszych oraz przewozy towarowe dla samochodów ciężarowych.

Czytaj także: Potwierdzone wejście TT-Line do Świnoujścia

0 prom
Błąd. To nie Świnoujście premiuje niektórych armatorów a Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Zarząd mieści się w Szczecinie. Jeśli podpisano tak niestosowną umowę w czasach rosnącego bezrobocia, w czasach problemów na rynku frachtowym, to ja widzę tutaj drugie dno. Jak to jest bowiem możliwe, by państwowa spółka jaką jest zarząd portów (miasta mają jedynie po 0,155% udziałów, a więc nie mają nic do powiedzenia) uczestniczyła w dobijaniu polskich armatorów.
27 luty 2013 : 07:50 Guest | Zgłoś
+1 obowiązkowy rabat
Oj prezes jest bardzo chojny. Rabat daje się wtedy, kiedy zabiega się o klienta, a tutaj conajmniej kilku armatorów chciałoby wprowadzić statki na tą linię. Zatem nawet należałoby jeszcze zwiększyć opłaty, a nie dawać rabaty. Czy nie nazywa się to niegospodarnością i nie powinno być karane?
27 luty 2013 : 10:12 Guest | Zgłoś
+1 Kontrola
Odpowiednie organy powinny skontrolować tę umowę, bo to rzeczywiście dziwne. Logiczny wniosek jest jeden - port zarobi mniej niż mógłby. Dlaczego?
27 luty 2013 : 10:59 Guest | Zgłoś
+1 Czy inni też dostali?
Z tego co powiedział Prezes ZMPSŚ wynika, że podobny rabat dostał również Polferries wprowadzając na linię do Ystad prom Baltivia, jak i Unity Line wchodząc w 2008 roku na tę samą linię z promem Skania. Czy dostały?. Jeśli tak to nie ma problemu, problem natomiast będzie jeśli nie dostały...
27 luty 2013 : 14:32 Guest | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter