Porty, logistyka

W związku z opublikowanym w dniu 04 czerwca 2012 r. raportem bieżącym o podjęciu przez zarząd PBG decyzji o złożeniu wniosku o upadłość z możliwością zawarcia układu, spółka Polskie LNG informuje, że sytuacja jest na bieżąco analizowana. Spółka oczekuje, że problemy finansowe grupy PBG nie będą miały wpływu na realizację inwestycji - informuje Polskie LNG, spółka odpowiedzialna za właśnie powstający gazoport.

Jak informuje Polskie LNG: projekt budowy terminalu LNG w Świnoujściu jest realizowany przez międzynarodowe Konsorcjum w składzie: Saipem S.p.A. (Włochy) – Saipem SA (Francja) – Techint Compagnia Technica Internazionale S.p.A. (Włochy) – Snamprogetti Canada Inc. (Kanada) – PBG SA (Polska) – PBG Export Sp. z o.o. (Polska). - Należy podkreślić, że wszyscy wskazani członkowie Konsorcjum są solidarnie odpowiedzialni za realizację projektu – tłumaczy Polskie LNG.

Czytaj więcej: Firmy splajtowały, ale inwestycja jest bezpieczna?

Gazoport to jedna z największych i najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w kraju. Za nieco ponad dwa lata dzięki gazoportowi w Świnoujściu, Polska będzie mogła przyjmować drogą morską do 7,5 mld m3 gazu rocznie.

Dariusz Malinowski

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter