Offshore

W najbliższych tygodniach Ministerstwo Klimatu i Środowiska ma przestawić rekomendację dotyczącą maksymalnych cen energii z morskich farm wiatrowych - poinformował w czwartek wiceminister Miłosz Motyka. Dodał, że resort jesienią przystąpi do prac nad nowelizacją ustawy.

W ciągu najbliższych tygodni zostanie przedstawiona rekomendacja Ministerstwa Klimatu i Środowiska dotycząca maksymalnej ceny energii elektrycznej z morskich farm wiatrowych, tzw. strike price - poinformował w czwartek wiceszef resortu Miłosz Motyka podczas konferencji prasowej.

Zakończył pracę zespół ds. ceny maksymalnej, więc jeśli chodzi o rekomendację i cenę to jest kwestia najbliższych tygodni. To kwestia, do której kompleksowo podchodzimy w resorcie i po ustawie prosumenckiej, po ustawie w zakresie odblokowania potencjału lądowej energetyki wiatrowej, przystąpimy do nowelizacji ustawy offshorowej - powiedział Motyka.

Wiceminister wskazał przy tym na konieczność współpracy z innymi resortami.

Ten dialog jest efektywny. Wczoraj byliśmy na posiedzeniu morskiego zespołu parlamentarnego i dyskutowaliśmy o tej kwestii, więc jeśli chodzi o nowelizację ustawy offshorowej jest ona jednym z kluczowych tematów. Myślę, że na jesieni przystąpimy no nowelizacji tej ustawy, by zagwarantować lepsze warunki rozwoju polskiego przemysłu w całym łańcuchu dostaw - wskazał Motyka.

Szefowa resortu klimatu poinformowała, że trwają prace nad nową ustawą o rynku mocy.

Chcielibyśmy we wrześniu pokazać pierwsze założenia - zadeklarowała.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8934 3.972
EUR 4.2481 4.3339
CHF 4.4033 4.4923
GBP 5.0519 5.1539

Newsletter