Offshore

The Survey Association Ltd utworzyło nowe biuro w Gdańsku i będzie aktywnym graczem na polskim rynku Morskich Usług Doradczych i Asekuracji. Biuro w Gdańsku kierowane jest przez kapitana Piotra Jermakow, szefa Jermak Offshore Marine Services.

The Survey Association Ltd SAC to podmiot istniejący na rynku Marine Consulting and Surveying od roku 1914, pełniąc różne role przy wielu projektach offshore oraz w sektorze energetyki odnawialnej na morzu. Firma początkowo działała głównie na rynkach skandynawskich, potem w naturalny sposób rozszerzyła swoją ofertę o Morze Północne, a od pewnego czasu jest to przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym z biurami m.in. w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Singapurze.

Teraz, ze względu na duży projekt budowy morskich farm wiatrowych* w Polsce rozszerza swoją działalność na Morzu Bałtyckim. Dzięki połączeniu doświadczeń duńskiej firmy z polskimi specjalistami powstaje na naszym rynku podmiot, który zapewni najwyższą jakość usług oferując zapewne konkurencyjne wobec innych stawki.

Cieszymy się, że będziemy mogli podzielić się wiedzą, którą budowaliśmy przez dziesięciolecia pracując w europejskich sektorach morskiej energetyki wiatrowej, z korzyścią dla rozwijającego się polskiego rynku offshore - powiedział Søren Pedersen, dyrektor i szef działu Offshore Wind w The Survey Association.

W branży morskiej obecnie dużo mówi się o morskich farmach wiatrowych. Oczekujemy tego rozwoju z wielu względów. Najbardziej prozaicznym jest szansa na zarobek – budowa i późniejsza obsługa farm to praca dla wielu ludzi i firm – mówi kpt. Piotr Jermakow. – Stąd zainteresowanie, widoczne na wielu spotkaniach branżowych organizowanych przez inwestorów.

Jak mówi Piotr Jermakow, wciąż jednak wiele nam brakuje, aby skutecznie konkurować na tym rynku.

Musimy szukać partnerów do tej „walki”, abyśmy mogli mieć równe szanse w starciu z silniejszymi firmami. Taką decyzję podjęliśmy ostatnio jako Jermak Offshore Marine Services. Po kilkunastu miesiącach prób wejścia na polski rynek stwierdziliśmy, że mała lokalna firma nie jest na tyle atrakcyjna, aby skutecznie móc się tu zaprezentować. Postanowiliśmy więc szukać partnera, którym okazała się dla nas duńska firma The Survey Association Ltd (SAC).

Offshore Marine Consulting to usługi pozwalające dużym graczom na rynku zabezpieczyć swe operacje i interesy na morzu, objąć je stosownym ubezpieczeniem i pozwalające na profesjonalny ich nadzór. Jako Jermak Offshore nie bylibyśmy w stanie zapewnić np. renomowanych usług ubezpieczeniowych w takim zakresie, w jakim jest to możliwe w kooperacji z SAC. Ponad stuletnie doświadczenie i zdobyta reputacja zapewniają potencjalnych klientów o tym, że ich operacje na morzu i w portach na świecie przebiegną sprawnie oraz bezpiecznie, zgodnie z ustalonym harmonogramem i procedurami. SAC z kolei szuka doświadczonych fachowców w kraju: kapitanów i starszych oficerów z doświadczeniem w branży offshore oraz na statkach HTV oraz HLV. Zapraszamy również starszych mechaników oraz doświadczonych elektryków. Razem z duńskim partnerem oferujemy także planowanie oraz skuteczny nadzór na budową nowych jednostek oraz nad remontami istniejących – wyjaśnia Piotr Jermakow, dodając, że wspólnie z duńskim partnerem tworzy sprawny i konkurencyjny zespół.

*Polski parlament na początku tego roku przyjął ustawę o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, która otwiera drogę do rozwoju tej branży na Morzu Bałtyckim.

AL

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter