Offshore

Rosyjska barka do układania rur na dnie morskim Fortuna wznowiła układanie gazociągu Nord Stream 2 w wodach Danii - podała w poniedziałek agencja RIA Nowosti, która powołuje się na serwis ShipTracking. Wcześniej media niemieckie informowały o wstrzymaniu prac.

Tygodnik "Der Spiegel" podał w piątek, że złe warunki atmosferyczne na Bałtyku zmusiły rosyjską jednostkę do wstrzymania prac, ale prognozował, że przerwa ta będzie krótka.

Minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak zapowiedział w niedzielę, że budowa Nord Stream 2 zostanie ukończona mimo groźby sankcji ze strony USA i zapewnił, że nie ma zagrożenia, iż rurociąg po zbudowaniu nie będzie wykorzystywany.

Budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu ostro sprzeciwiają się Polska, Ukraina i państwa bałtyckie, a także USA. Krytycy Nord Stream 2 wskazują, że projekt ten zwiększyłby zależność Europy od rosyjskiego gazu oraz rozszerzyłby wpływ Kremla na politykę europejską. Realizację projektu popierają Niemcy, Austria i kilka innych państw UE.

awl/ ap/

+4 w końcu skoncza
Powoli odciągnąć rurę na niemiecki brzeg zwłaszcza za panowania bidena,
15 luty 2021 : 13:07 romek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Powoli ale do przodu
Dzisiaj barka "Fortuna" z pomocą statków obsługujące kotwice (Katun,UMKA,Murman) położyła 55 rur .Każda o długości 12m.
Inna jednostka "VLADISLAV STRIZHOV" transportuje rury z centrum logistycznego z portu MUKRAN.Dla NS2 wyprodukowano 206 tyś rur o łącznej długości 2500 km.
16 luty 2021 : 01:03 AbuBakir Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter