Offshore

RWE Renewables kupiła udziały w czterech projektach budowy farm wiatrowych w polskiej części Bałtyku o łącznym potencjale 1,5 GW. Jak oceniła niemiecka spółka, Polska to wschodzący rynek offshore o największym niewykorzystanym potencjale w Europie.

RWE Renewables poinformowało w piątek, że nabyło udziały w spółkach projektowych od prywatnych właścicieli i deweloperów, oraz że zamierza dalej rozwijać, budować i obsługiwać te projekty. "Jest to odzwierciedleniem ambicji wejścia na polski rynek morski i rozwoju działalności morskiej w całej Europie" - podkreśliła RWE.

Według RWE Renewables, cztery projekty znajdują się na różnych etapach rozwoju i są zlokalizowane na wybrzeżu w pobliżu Słupska, w środkowej części polskiej linii brzegowej na Morzu Bałtyckim. W najbliższych latach nadal prowadzone będą działania rozwojowe, a budowa może się rozpocząć już w 2023 r.

„Polska to bardzo atrakcyjny, wschodzący rynek morskiej energii wiatrowej o największym niewykorzystanym potencjale w Europie. RWE cieszy się z możliwości wczesnego wejścia na ten rynek i wykorzystania naszego globalnego potencjału morskiego oraz silnej pozycji lokalnej, aby wspierać budowę silnego sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce” - powiedział Sven Utermöhlen, Dyrektor Operacyjny RWE Renewables na Europę, Rynki Morskie i Nowe Rynki.

„Jako jedna z największych globalnych firm zajmujących się energią odnawialną RWE dostrzega duży potencjał morskich farm wiatrowych w środkowej części polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego. Nasza strategia polega na rozwijaniu projektów, ich budowaniu i napędzaniu rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce dzięki realizacji kolejnych działań” – oświadczyła z kolei Dyrektor Generalna RWE Renewables Anja-Isabel Dotzenrath.

RWE Renewables, spółka zależna koncernu RWE, po niedawnej wymianie aktywów ze E.ON dysponuje źródłami odnawialnymi o mocy zainstalowanej przekraczającej 9 GW, a dalsze 2,6 GW jest w budowie. Spółka podkreśla, że ma potencjał i wieloletnią wiedzę specjalistyczną w zakresie rozwoju, budowy i eksploatacji dużych morskich farm wiatrowych. W swoim portfelu wytwórczym ma 2,5 GW w offshore.

wkr/ drag/

+1 Stary numer Kulczyka
kupić tanio od państwa - drogo sprzedać Niemcom
26 październik 2019 : 08:58 Precz z komuną | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3589 4.4469
EUR 4.6016 4.6946
CHF 4.4852 4.5758
GBP 5.4425 5.5525

Newsletter