Offshore

DONG Energy, znany w Polsce jako pośredni lub bezpośredni zleceniodawca i odbiorca m.in. konstrukcji dla sektora offshore wind (częściowo wyposażonych lub niewyposażonych konstrukcji podstacji transformatorowych, fundamentów morskich wież wiatrowych i innych), zmienia nazwę na Ørsted.

Nowa nazwa pochodzi od duńskiego naukowca Hansa Christiana Ørsteda, duńskiego fizyka i chemika, który w 1820 roku za pomocą prostego eksperymentu odkrył zjawisko elektromagnetyzmu. Udowodnił, że igła kompasu odchyla się pod wpływem prądu w przewodzie. Jego ciekawość, poświęcenie i zainteresowanie naturą są istotne dla tworzenia świata, który dzisiaj jest całkowicie skoncentrowany na tzw. zieloną energię. To na niej opierać się będzie nowa tożsamość marki.

- Nazwa DONG początkowo odzwierciedlała zakres działalności firmy, będąc skrótem od Danish Oil and Natural Gas, ale przez naszą głęboką transformację strategiczną i zmniejszenie aktywności wydobywczej przyszedł czas na zmianę – powiedział Thomas Andersen, prezes zarządu.

- Nasza wizja to świat całkowicie skoncentrowany na zielonej energii. Zmiana klimatu jest jednym z najpoważniejszych wyzwań, przed jakim dziś stoimy, i aby uniknąć poważnych strat w ekosystemie, musimy zasadniczo zmienić sposób zasilania – podsumował Thomas Thunde Andersen.

- Rok 2017 zostanie zapamiętany jako ten, w którym morska energia wiatrowa stała się tańsza niż tzw. czarna energia, czego dowodzą niedawne przetargi na instalacje morskie w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Nigdy nie było bardziej jasne, że można stworzyć świat, który działa całkowicie na zielonej energii – dodał Henrik Poulsen, dyrektor generalny spółki.

Wprowadzenie nowej nazwy na rynek odbyło się 6 listopada.

AL

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter