Offshore

Największa hala produkcyjna fabryki fundamentów morskich elektrowni wiatrowych na wyspie Gryfia w Szczecinie jest gotowa. Teraz trwa wyposażanie obiektu. Jest już giętarka, która ma kształtować blachy o grubości 12 centymetrów. Są też automaty spawalnicze. Wartość projektu to prawie pół miliarda złotych.

Jak mówi kierownik budowy Wacław Postoła, to największa hala produkcyjna w Polsce. - Docelowo szerokość hali to ponad sto metrów, długość to ćwierć kilometra, a wysokość, tej części najwyższej, to 42 metry - wylicza Postoła. 

Jak dodaje Mirosław Winiarski, dyrektor produkcji, są już pierwsi pracownicy nowej fabryki. - Obecnie przeprowadzają wstępne próby dopuszczenia technologii spawania offshore'owej. Główny nabór planujemy w czerwcu - mówi Winiarski.

W zakładzie będzie się produkować jedną podstawę do elektrowni wiatrowych w ciągu 43 dni. Produkcja będzie odbywać się seryjnie. 

Fabryka na wyspie Gryfia w Szczecinie to jedyny tego typu zakład na świecie. Koniec budowy jeszcze w tym roku. 

 

+8 dlaczego
Wartość inwestycji ok 500 mln , własność firmy BMO sp. Zoo. 62,5% Bilfinger, reszta należy do tfi fiz Mars spółki zależnej od ARP i będącej częścią PGZ.
Dofinansowanie 132 mln z funduszy eu dla rozwoju Polski do tego marszałek województwa dołożył 95 mln na początek z funduszy na rozwój województwa .
Do tego szkolenie pracowników też na koszt EU budowa mostu w 80% dofinansowania i zmuszenie PGE i Eneii do przebudowy linii wysokiego napięcia na swój koszt
Bilfinger ma odpis na tą fabrykę 30 mln € , i wystawia swój udział na sprzedaż.
To ile zarobi? na samej operacji sprzedaży , czy to jest sposób jaki wymyśliła firma na odzyskanie funduszy eu do kraju który wpłaca najwięcej do wspólnej kasy?
Bo na razie to wszystko ma cechy Kantu nad kantami. A kto będzie przegranym , czyli zapłaci za całość? Mars ? Należący do ARP a ARP należąca do ministra skarbu ?czyli żeby ta fabryka powstała i wybudowała 1 słownie jeden fundament ( aby komisja eu się nie czepiała) my musimy zaiwestować olbrzymi szmal , zburzyć gryfię pozbawiając dużo ludzi pracy zniszczyć Msr sa a do tego wykupić udziały Niemców aby móc ew dalej produkować te fundamenty , których nikt nie chce w tej cenie.
13 maj 2015 : 09:15 Filip z konopi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 dlaczego cdn
Jeszcze dodam że istnieje taka możliwość ze na żądanie BMO Gryfia będzie musiała usunąć DOK nr 5 bo zanieczyszczenia jakie generuje praca a dokładnie piaskowanie kadłubów źle wpływać będzie na produkcje tych podstaw no i zajmuje plac potrzebny do produkcji, na prezentacjach nie ma doku.
A to oznacza definitywny koniec zakładu produkcyjnego gryfia w Szczecinie.
Akcje będące odzwierciedleniem wartości Gryfii po procesach jakie przeszla w minionym okresie gryfia mają znikomą wartość a po usunięciu doku 5 będą zerowe.
Mars w tej chwili głosi się jak tą klęskę przekuc na sukces bo będziemy mieli najnowoczesniejszą fabrykę podstaw pod wiatraki , tylko nie będzie komu ich sprzedać w odpowiedniej cenie, Niemcy na gwałt wycofali się z dofinansowania oze a to dość bogaty kraj.
Koszt ogólny : każdy sobie wyliczy. O ile te ponure przepowiednie sprawdza się.
Jednocześnie dwa km dalej powstaje i zaczyna produkcje zakład dość podobny , nikomu nie zabrał terenu raczej nigdzie nie starał się o potężne dotacje i da pracę sporej liczbie ludzi , może z zarobkami nie oszamiajacymi ale z perspektywami na dłuższą pracę jak ktoś będzie chciał. Można? To gdzie jest hak ze gryfie zgnojono!
Czy będą leciały łby? Bilfinger jak podał złe wyniki o wartości akcji to głowy posypały się równo.
13 maj 2015 : 09:50 Filip z konopi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Do nr 5
Dok nr 5 stanie na miejscu doku nr 1. A dok nr. 1 przesunięty koło doku nr.3.
14 maj 2015 : 04:58 H-201 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Skolwin.
Dzisiaj otwarta została produkcja konstrukcji offshore w Skolwinie.
Jak to ma się do Bfilingera i całego MARS ? Konkurencja czy współpraca ?
14 maj 2015 : 09:59 Wiesław Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Szczeciński raj podatkowy
Bilfinger jest zwolniony z lokalnych podatków w Szczecinie.
Jaki to interes dla miasta ? Żaden .
Zyskują tylko politycy kręcący się wokół tej niemieckiej firmy.
13 maj 2015 : 17:45 Doki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 BLASZANA SZOPA
Nie maja kontraktów ani kontaktów, a więc to będzie to tylko zwykła blaszana SZOPA na narzędzia mniej lub bardziej drogie, pomnik imbecylizmu Marsjan oraz sprzymierzonych z nimi kretynów rządzących w zachpomie i wsi z tramwajami, za pół milarda pieniędzy podatników czyli 12,5 raza drożej niż podobna hala teleskopu , który ma już kontrakty i zatrudnia ludzi. Ale cóż Teleskop wydawał własne pieniądze i wydał 10 milionów euro czyli 40 mln PLN,
[link usunięty]
Marsjanie wydawali państwową kase podatników stąd wyszło 500mln czyli 12,5 raza drożej :-).
PRZEBILI BAREJE !!!! :-))))). Obawiam się że jedynym odbiorcą tych rur, a raczej *****em będzie tylko budżet RP, czyli nasza kasa. Czas zabawy w defraudowanie pieniędzy podatników będzie trwał dalej.
14 maj 2015 : 21:16 FIWW Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter