Artykuły

Aż sześć żurawi wieżowych T7020-12H (IL) firmy Zoomlion i sześć dźwigów budowlanych SC200EB (BWM-3S) znalazło zastosowanie w największym trwającym w Chorwacji projekcie budowlanym mostu łączącego wybrzeża morskie Pelešac. Po zakończeniu budowy w 2021 r. most połączy południową enklawę półwyspu Pelešac z częścią kontynentalną Chorwacji.

Most Pelešac ma mieć długość 2,44 kilometra, sięgać 55 metrów wysokości i spoczywać na sześciu wspornikach połączonych wantami o rozpiętości 285 metrów. Szeroki na 21 metrów most pomieści cztery pasy ruchu.

Projekt i budowa napotkały szereg wyzwań, ponieważ lokalizacja mostu narażona jest na wiatry o prędkości do 41 metrów na sekundę. Środowisko pracy oznacza, że sprzęt jest bardzo podatny na korozję. Wyzwania te stawiają wysokie wymagania co do odporności na wiatr, korozję i stabilność wykorzystywanych do budowy urządzeń.

Jesteśmy dumni z tego, że nasze dźwigi budowlane i urządzenia dźwigowe z wymaganą jakością i wydajnością oraz europejskim certyfikatem EC wykorzystywane są w budowie projektu - skomentował Li Ziyang, dyrektor inżynierii projektu. Aż 12 produktów Zoomlion wykorzystywanych jest w projekcie: przy każdym ze wsporników mostu pracuje jeden żuraw wieżowy i jeden dźwig budowlany - dodał dyrektor.

Żuraw wieżowy T7020-12H (IL) wykorzystywany w projekcie to jeden z najpopularniejszych produktów firmy Zoomlion. Średnia wysokość pracy żurawia to 100 metrów, a maksymalna długość ramienia wynosi 70 metrów. Maksymalny załadunek podnoszony przez żuraw sięga 12 ton, co idealnie sprawdza się w podnoszeniu stalowych belek w budowie wsporników.

Żuraw pracuje na podstawie 2,2-metrowego, poprzecznego standardowego wiązania typu czopowego, co może zmniejszyć pojemność w transporcie, zwiększyć stabilność i podnieść wysokość pracy.

W odpowiedzi na silne wiatry opracowaliśmy bezpieczną i wytrzymałą śrubę kotwiącą oraz dwa dodatkowe wysięgniki do każdego żurawia wieżowego - wyjaśnił Li.

Dźwigi budowlane SC200EB (BWM-3S) zamontowane są po przeciwległej stronie każdego wspornika. Średnia wysokość pracy dźwigów wynosi 50 metrów, a ich udźwig wynosi dwie tony, natomiast prędkość znamionowa liczy 40 metrów na minutę. W celu uporania się z silnymi wiatrami dźwigi wyposażono w przesuwny kabel zasilający gwarantujący stabilność.

Zoomlion Hoisting Machinery Branch co.ltd to największy na świecie producent żurawi wieżowych. Firma zajmuje pierwsze miejsce pod względem udziałów rynkowych na globalnym rynku żurawi wieżowych od 2009 roku.

W 2019 r. firma Zoomlion została pierwszym przedsiębiorstwem, które przekroczyło poziom 10 miliardów juanów (1,43 miliarda USD) na globalnym rynku żurawi wieżowych.

Po debiucie serii żurawi wieżowych generacji W na wydarzeniu 25 grudnia 2019 r. firma otrzymała ponad 300 zamówień na 6600 produktów o wartości 5 miliardów RMB (700 milionów USD) w dwie godziny.

Fot.: Zoomlion

+2 Błąd
Nie ma takiego czegoś jak Pelesac . Jest Peljesac .
15 kwiecień 2020 : 14:13 Mariusz,,, | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter