Inne

Od 1 maja 2024 r., mający szerokie doświadczenie w branży logistycznej obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego obszaru Europy Północnej (obejmującego także Polskę) firmy Maersk z siedzibą w Hamburgu. Trumpfheller dołącza do A.P. Moller-Maersk z DB Schenker, gdzie ostatnio pełnił funkcję dyrektora ds. operacji globalnych i dyrektora operacyjnego ds. globalnej logistyki kontraktowej i łańcucha dostaw.

Obszar Europy Północnej w Maersku obejmuje kraje DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria) i Beneluksu, a także Polskę i jest jednym z największych obszarów pod względem wolumenu działalności w ramach globalnej organizacji Maerska.

"To wielka przyjemność powitać Ole w Maersku i naszym zespole. Wnosi on ogromne doświadczenie w zakresie logistyki i łańcucha dostaw, a także ogromną wiedzę na temat obsługi globalnych klientów, zdobytą na poprzednich stanowiskach kierowniczych" - mówi Aymeric Chandavoine, wiceprezes wykonawczy i prezes na Europę w A.P. Moller-Maersk.

Przed pracą w DB Schenker, gdzie był także wiceprezesem wykonawczym ds. logistyki kontraktowej i zarządzania łańcuchem dostaw na Niemcy i Szwajcarię, Ole Trumpfheller spędził kilka lat w DHL jako dyrektor zarządzający na Europę, Bliski Wschód i Afrykę oraz jako dyrektor zarządzający na południowe Niemcy, Szwajcarię i Austrię.

"Bardzo się cieszę na swoje nowe doświadczenie z Maerskiem. Tym, co szczególnie przyciągnęło mnie to Maerska jest ambitna i ekscytująca strategia tej firmy i czuję, że moje doświadczenie i wiedza zostaną dobrze wykorzystane w nowej roli, gdy będziemy dalej rozwijać możliwości zintegrowanych rozwiązań logistycznych" - mówi Ole Trumpfheller.

Ole Trumpfheller jest Niemcem, urodził się i wychował w Hamburgu. Uzyskał dyplom z logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw na Uniwersytecie Cranfield w Wielkiej Brytanii oraz tytuł magistra ekonomii i handlu zagranicznego na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Hamburgu.

Na swoim nowym stanowisku w Maersku, Ole Trumpfheller będzie pracował w Hamburgu, gdzie jest także gościnnym wykładowcą na swojej macierzystej uczelni, Uniwersytecie Nauk Stosowanych, prowadząc seminarium na temat koncepcji międzynarodowego łańcucha dostaw.

A.P. Moller - Maersk to zintegrowana firma logistyczna i działająca jako liniowy, kontenerowy przewoźnik morski, posiadając drugą co do wielkości flotę kontenerowców na świecie. Działa na terenie 130 krajów i zatrudnia ponad 100 000 osób. 

rel (A.P. Moller - Maersk)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9281 4.0075
EUR 4.2235 4.3089
CHF 4.3078 4.3948
GBP 4.9363 5.0361

Newsletter