Inne

Położona w regionie Algarve, na południu Portugalii, plaża Falesia została uznana za najpiękniejszą na świecie w konkursie organizowanym przez wyspecjalizowany w ofertach turystycznych amerykański portal Tripadvisor.

Wyboru najpiękniejszej plaży Starego Kontynentu dokonali użytkownicy portalu podczas głosowania prowadzonego na stronie Tripadvisor w ciągu ostatniego roku.

Organizatorzy konkursu sprecyzowali, że ranking najpiękniejszych plaż świata został sporządzony na podstawie opinii 8 mln osób z całego świata.

Użytkownicy platformy turystycznej Tripadvisor chwalili plażę Falesia szczególnie za "dramatyczne klify, złote piaski oraz lśniący błękit wód".

Wśród argumentów na rzecz plaży usytuowanej pomiędzy kurortami Olhos de Agua i Vilamoura wymieniono też "możliwość spacerowania po malowniczych klifach, aby kontemplować pejzaż", a także łatwy dojazd do niej transportem publicznym.

W konkursie użytkowników portalu Tripadvisor na drugim miejscu znalazła się włoska plaża Spiaggia dei Conigli na Lampedusie, a także plaża La Concha w hiszpańskim San Sebastian.

W pierwszej piątce najlepszych plaż świata znalazły się jeszcze położona na Hawajach plaża Kaanapali oraz Grace Bay Beach na karaibskich wyspach Turks i Caicos.

Z Lizbony Marcin Zatyka 

Fot.; Jose A. / Wikimedia Commons 

Plaża Falesia
Plaża Falesia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9281 4.0075
EUR 4.2235 4.3089
CHF 4.3078 4.3948
GBP 4.9363 5.0361

Newsletter