Inne

Ośmiometrowy jacht żaglowy Nautilo z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn wylądował na plaży wschodniej w Ustce. 3-osobowa załoga bezpiecznie trafiła na ląd. W poniedziałek podjęte zostaną decyzje dotyczące dalszych działań z jednostką.

Do wypadku doszło w niedzielę 25 lipca po godzinie 22 w nocy. O tym, że blisko wschodniego falochronu znajduje się jacht policjantów powiadomili wypoczywający na plaży turyści. Na szczęście cała załoga zeszła na ląd skąd zabrali ich funkcjonariusze. Nie odnieśli żadnych urazów. Na miejscu pojawili się również strażacy oraz ratownicy morscy z Brzegowej Stacji Ratownictwa SAR w Ustce i statku „Orkan”, którzy sprawdzili, czy na pokładzie nie ma jeszcze poszkodowanych i zabezpieczyli jednostkę.

Jacht został sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa (wyłączono, prąd, sprawdzono instalację paliwową oraz gazowa) i zabezpieczono wejścia. Ponieważ nie udało się ustalić stanu technicznego jednostki nie podjęto decyzji o zdjęciu jej z mielizny i holowaniu do portu w Ustce.

W poniedziałek rano pracownicy Kapitanatu Portu Morskiego w Ustce po oględzinach podejmą decyzję dotyczącą przyszłości żaglówki.

Więcej informacji wkrótce.

Tekst fot.: Hubert Bierndgarski

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter