Inne

Firma TechnipFMC - jeden z wiodących dostawców technologii i rozwiązań dla pozyskiwania tradycyjnych i nowych źródeł energii, przekazał darowiznę w wysokości 1400 funtów brytyjskich na rzecz Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Fundacja otrzymała wsparcie z inicjatywy firmy TechnipFMC w podziękowaniu za jej owocną współpracę z Gdańską Stocznią Remontową SA, w której były ostatnio przebudowywane i modernizowane statki Deep Arctic i Deep Star.

Deep Arctic po przebudowie w Gdańsku stał się pierwszym w świecie statkiem przeznaczonym do prac nurkowych wyposażonym w napęd hybrydowy. Działa jako baza nurków głównie na Morzu Północnym.

Ta niezwykle zaawansowana technicznie jednostka jest gotowa do pracy praktycznie przez cały rok, niemal na całym świecie, w trudnych warunkach morskich i pogodowych. Stanowi bazę prac podwodnych - inspekcji, napraw i konserwacji oraz instalacji podmorskich kabli czy rurociągów wykonywanych przez nurków.

Statek Deep Arctic zyskał także rozgłos będąc bohaterem jednego z odcinków czwartego sezonu telewizyjnej dokumentalnej serii "Mighty Ships", znanej u nas pod tytułem "Superstatki”.

"Jesteśmy niezmiernie dumni, że załogom na najnowocześniejszych statkach świata i ich armatorom, bliska jest działalność naszej Fundacji. Gorąco dziękujemy!" - napisano w oficjalnym komunikacie Fundacji.

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" jest jedną z największych organizacji świadczących pomoc w naszym kraju. Działa pod patronatem profesora Zbigniewa Religi, stanowisko prezydenta Wspólnoty "Zdążyć z Pomocą" pełni Beata Tyszkiewicz.

Fundacja istnieje od 1998 roku. Zrzesza ponad 39 000 podopiecznych - chorych i niepełnosprawnych dzieci z całej Polski. Pozyskuje fundusze na ich leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych oraz na inne specjalne potrzeby.

rel (Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"), PBS

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.8216 4.919
EUR 4.6938 4.7886
CHF 4.9385 5.0383
GBP 5.3113 5.4185

Newsletter