Inne

Do lata 2021 r. ma się zakończyć budowa przystani żeglarskiej przy ul. Nadwiślańskiej na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Koszt inwestycji wyniesie niecałe 6,5 mln złotych. Przy obiekcie będą mogły zacumować 73 jednostki.

Jak poinformowała we wtorek Aneta Niezgoda z Biura Komunikacji Społecznej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, umowę na realizację inwestycji podpisano z Przedsiębiorstwem Budowlano-Montażowym "Elzambud".

Przystań żeglarska powstanie przy nabrzeżu Martwej Wisły na Wyspie Sobieszewskiej. Obiekt będzie zlokalizowany tuż przy przystanku tramwaju wodnego, na działce położonej przy ul. Nadwiślańskiej pomiędzy numerami 37 a 43. Przy przystani będą mogły zacumować 73 jednostki.

Inwestycja obejmować będzie montaż układu trzech prefabrykowanych pomostów pływających z trapami zejściowymi, które tworzyć będą zamknięty port w kształcie litery "C". Pojawią się także wytyki cumownicze wraz z wyposażeniem.

W ramach prac przewidziano również budowę slipu dla jednostek pływających o wymiarach 6 × 6,5 m. Nabrzeże zostanie wyposażone w drabinki wyłazowe, odbojnice, stojaki na koło ratunkowe i postumenty oświetleniowe.

Oprócz infrastruktury wodnej na terenie przystani powstanie także budynek bosmanatu z zapleczem socjalnym, pomieszczeniami technicznymi i pomieszczeniem sali szkoleń dla około 20 osób. Ponadto przy nabrzeżu pojawi się m.in. wiata z zabudowanym paleniskiem na grill. Zostanie ona funkcjonalnie połączona z salą szkoleniową, umożliwiając organizowanie wydarzeń żeglarskich z wykorzystaniem jednocześnie przestrzeni wiaty i sali szkoleniowej.
Dodatkowo, powstanie także hangar do przechowywania sprzętu pływającego.

Robert Pietrzak 

Fot.: Miasto Gdańsk

Nowa marina na Wyspie Sobieszewskiej
Nowa marina na Wyspie Sobieszewskiej
0 nie wiem po co
jw
11 listopad 2020 : 12:42 elo | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2737 4.3601
EUR 4.5589 4.6511
CHF 4.4385 4.5281
GBP 5.3531 5.4613

Newsletter