Inne

„Poprawa bezpieczeństwa pracy nurków to cel przygotowanej w resorcie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej noweli ustawy o wykonywaniu prac podwodnych. (…) Według resortu, instytucja Komisji Kwalifikacyjnej dla Nurków (…) w dotychczasowej formie nie spełniała oczekiwań środowiska nurkowego” – głosi artykuł opublikowany na łamach Portalu Morskiego za Polską Agencją Prasową 8 października br.. Głos w tej sprawie zabrał Bartosz Rutkowski - przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej dla Nurków.

Informacje zawarte w artykule Nowy projekt ma poprawić bezpieczeństwo prac podwodnych dotyczą kontroli Biuro Kontroli i Audytu Wewnętrznego MGMiŻŚ, która miała miejsce w 2019 roku i stwierdziła szereg nieprawidłowości - mówi Bartosz Rutkowski i dodaje, że swoje obowiązki przejął z dniem 2 stycznia br., wiedząc, że MGMiŻŚ podjęło decyzję o likwidacji Komisji. W połowie tego samego miesiąca powołał swojego zastępcę.

W ubiegłym miesiącu KNN przeprowadziła czterodniową sesję egzaminacyjną, na którą niektórzy kursanci czekali aż dwa lata.

Czynności, na nasz wniosek, nadzorował obserwator z ramienia MGMiŻŚ, który nie zgłosił żadnych uwag do naszej pracy – spuentował Bartosz Rutkowski.

AL

1 1 1 1

Newsletter