Inne

W najbliższą sobotę, 23 maja Narodowe Muzeum Morskie otwiera kolejne oddziały i zaprasza gości na statek-muzeum Sołdek oraz do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku.

Pierwszych pięciu gości, którzy kupią bilety w sobotę w kasie muzeum w Spichlerzach na Ołowiance oraz w kasie w OKM dostanie prezent!

Wiemy, że wszyscy się stęsknili za "Sołdkiem". Nasi goście od dłuższego czasu pytają, kiedy znowu będą mogli zwiedzać statek – mówi dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych w NMM. – Jesteśmy szczęśliwi, że znowu otwieramy dla zwiedzających jeden z ulubionych gdańskich obiektów, ale w związku z sytuacją epidemiologiczną, będziemy prosić naszych zwiedzających o szczególną ostrożność.

Od 23 maja zwiedzanie Sołdka będzie możliwe tylko w rękawiczkach, które goście dostaną w kasie do zakupionego biletu. Rękawiczki są w trzech rozmiarach, a goście będą proszeni o nałożenie ich przed zwiedzaniem Sołdka. Na statku może przebywać jednocześnie 30 osób, które podczas zwiedzania, dla swojego bezpieczeństwa będą musiały zastosować się do zmodyfikowanych dróg zwiedzania.

W sobotę zapraszamy też wszystkich do Ośrodka Kultury Morskiej. Niestety w związku z obostrzeniami epidemiologicznymi, ze zwiedzania wyłączona została czasowo sala interaktywna oraz część stanowisk dotykowych na wystawie "Statki. Nasza pasja.

Wystawa multimedialna „Statki. Nasza pasja.”

Sala interaktywna to ulubione miejsce dzieci w naszym muzeum – tłumaczy dr Marcin Westphal.Nasi najmłodsi goście mają tu pełną swobodę poruszania się i dotykania wszystkich eksponatów. Bieżące odkażanie i dezynfekcja przycisków, ławek, poręczy, ekranów dotykowych po każdorazowym użyciu psułaby zabawę naszym gościom.

Sala interaktywna to też wspólna zabawa, ale w tym momencie NMM w Gdańsku prosi zwiedzających o utrzymywanie bezpiecznej odległości dwóch metrów.

W tej chwili na zwiedzających czekają wystawy "Łodzie ludów świata" i "Statki. Nasza pasja" oraz wszystkie wystawy w Spichlerzach na Ołowiance, które otarte są już od 16 maja!

Narodowe Muzeum Morskie kolejne oddziały – Żuraw, statek muzeum Dar Pomorza w Gdyni, oddziały w Tczewie, Kątach Rybackich i Helu planuje otworzyć w kolejne soboty.

rel (NMM w Gdańsku)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2737 4.3601
EUR 4.5589 4.6511
CHF 4.4385 4.5281
GBP 5.3531 5.4613

Newsletter