Inne

Międzynarodowe Targi Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich SMM w Hamburgu, jedne z największych targów przemysłu morskiego na świecie, zostały przełożone na luty 2021 roku. To skutek pandemii koronawirusa.

Targi SMM są największą i najważniejszą imprezą światowego przemysłu okrętowego. Co dwa lata gromadzą światowych liderów budowy i remontu statków, produkcji najnowocześniejszego wyposażenia okrętowego, technologii i inżynierii morskiej oraz decydentów szeroko rozumianej gospodarki morskiej. Pierwotnie miały odbyć się w dniach od 8 do 11 września br., ale pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów do zmiany terminu.

Po intensywnych konsultacjach Hamburg Messe und Congress GmbH (HMC), jego partnerzy i przedstawiciele wystawców uzgodnili nowy terminy, od 2 do 5 lutego 2021 roku. Oznacza to, że SMM będzie w nowym roku pierwszym międzynarodowym spotkaniem branży morskiej.

Dynamiczny rozwój COVID-19 i wynikający z niego zakaz organizowania dużych imprez nie pozostawił nam innego wyboru, jak tylko przełożyć SMM na przyszły rok – powiedział Bernd Aufderheide, prezydent i dyrektor generalny Hamburg Messe und Congress GmbH (HMC). - Znalezienie odpowiednich, nowych ram czasowych dla SMM nie było dla nas łatwym zadaniem i cieszymy się, że udało nam się to zrobić – dodał.

Niemcy zaczynają łagodzić obostrzenia po tym, jak zdobyły uznanie za radzenie sobie z kryzysem pandemii COVID-19, ale proces znoszenia ograniczeń wymaga czasu.

Ostatnia edycja targów SMM w Hamburgu przyciągnęła ponad 2 200 wystawców i około 50 000 zwiedzających.

AL, rel (SMM)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2782 4.3646
EUR 4.5631 4.6553
CHF 4.4338 4.5234
GBP 5.3842 5.493

Newsletter