Inne

Według najnowszego raportu Seafarers Happiness Index opublikowanego przez Mission to Seafarers, ograniczony urlop na lądzie, rosnące obciążenie pracą i wydłużony czas przebywania na morzu odbijają się na zdrowiu i samopoczuciu marynarzy. To oni, w czasie pandemii, utrzymują globalne łańcuchy dostaw, zapewniając transport żywności, leków i paliwa.

Seafarers Happinnes Index, podjęty we współpracy z Shipowners’ Club i Wallem Group, monitoruje i porównuje poziom zadowolenia z życia na morzu dzięki kluczowym pytaniom zadawanym marynarzom. Najnowszy raport z tych badań ujawnił rosnące obawy wobec poziomu bezpieczeństwa i opieki dla osób pracujących na morzu w tym szczególnym czasie. Pilnie wzywają do poprawy łączności między lądem a morzem oraz do większego wsparcia w całym sektorze w tym szczególnym czasie.

Seafarers Happiness Index wskazuje, że ogólny poziom zadowolenia marynarzy spadł do 6,30 w I kwartale 2020 r., z 6,39 od IV kwartału 2019 r.  Wiele czynników przyczyniło się do tego wyniku. Są to m.in. ograniczony odpoczynek na lądzie podczas pobytu w porcie, konflikty społeczne na pokładzie, możliwości korzystania z przerw w pracy oraz przestrzeń i warunki do odpoczynku, jak również słaba łączność internetowa.

Ponadto, ograniczenia w transporcie powodujące wydłużenie pobytu marynarzy na morzu w obliczu rosnącego obciążenia pracą, w połączeniu z walką o utrzymanie statków "wolnych od wirusa" i ograniczeniem do minimum kontaktu z personelem lądowym z powodu choroby, pogarszają sytuację. W rezultacie marynarze czują się zestresowani, niespokojni, wyczerpani i odizolowani w swoim miejscu pracy.

Według badania, pod koniec pierwszego kwartału, marynarze obawiali się, czy w ogóle otrzymają jakąś pomoc. Wielu z nich traci nadzieję i istnieje realna obawa o to, co może się wydarzyć w najbliższych miesiącach.

Raport wskazuje również, że marynarze czują, iż nie robi się wystarczająco dużo, aby zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy znajdują się na pokładzie. W szczególności są zaniepokojeni brakiem środków ochrony osobistej, jak również narażeniem na zakażenie ze strony pracowników portowych, którzy wchodzą na pokład.

Seafarers Happiness Index RAPORT

AL, World Maritime News, Seafarers Happiness Index

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter