Inne

Fundacja Promocji Solidarności, przy współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku i Morską Fundacją Historyczną, zaprasza na konferencję naukową pod tytułem „Stocznia Gdańska w okresie największego wzrostu potencjału produkcyjnego w latach 1950-1965”.

Wydarzenie odbędzie się w środę, 18 grudnia 2019 roku, w godzinach od 17:00 do 20:30 w budynku Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej przy ulicy bł. ks. J. Popiełuszki 6 w Gdańsku. Wstęp wolny.

Program konferencji obejmuje wystąpienia i odczyty poświęcone historii rozwoju polskiego przemysłu okrętowego w latach 50. i 60. XX wieku. Motywem przewodnim będzie tragiczne wydarzenie w dziejach Stoczni Gdańskiej, jakim był pożar m/s Konopnicka w dniu 13 grudnia 1961 roku. W ramach wydarzenia odbędą się także panel dyskusyjny zaproszonych uczestników konferencji oraz wystawa artefaktów i archiwaliów stoczniowych ze zbiorów MFH.

Po zakończeniu, organizatorzy zapraszają na spacer po terenie dawnej Stoczni Gdańskiej do miejsc związanych z historią m/s Konopnicka.

Szczegółowy program i więcej szczegółowych informacji na www.mfh-gdansk.pl.
Strona wydarzenia na portalu Facebook

rel (Morska Fundacja Historyczna)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter