Inne

Jednostka, która od 2016 roku zalega w gdańskiej marinie, zostanie usunięta na koszt brytyjskiego właściciela. Gdański Ośrodek Sportu, zarządzający mariną, wygrał właśnie sprawę sądową.

Zatopiony jacht pod brytyjską banderą, o nazwie Incentive, o którym mowa zatonął w gdańskiej marinie przy ul. Szafarnia w czerwcu 2016 roku.

Gdański Ośrodek Sportu wystąpił do właściciela zatopionej na Motławie jednostki z przed egzekucyjnym wezwaniem do dobrowolnego wykonania wydanego orzeczenia, tj. opuszczenia zajmowanego miejsca do dnia 27 lipca 2018 roku. W związku z tym, że właściciel wraku nie podjął żadnych czynności zmierzających do usunięcia wraku, został skierowany do sądu wniosek o udzielenie GOS umocowania do wyciągnięcia jednostki na koszt dłużnika.

- W ślad za tym orzeczeniem, rozpoczęliśmy już procedury zmierzające do jak najszybszego usunięcia wraku - informuje na łamach Dziennika Bałtyckiego Grzegorz Pawelec, rzecznik prasowy Gdańskiego Ośrodka Sportu. - W pierwszej kolejności oszacowane zostaną koszty i warunki przeprowadzenia tej operacji. Wykonawca zostanie wyłoniony w toku procedury przetargowej. Po wyciągnięciu jednostki, w toku postępowania egzekucyjnego, zostanie również powołany rzeczoznawca, którego zadaniem będzie określenie wartości wraku. W zależności od tej wyceny podjęta zostanie decyzja o przeprowadzeniu jego sprzedaży w toku egzekucji, z której środki zostaną przeznaczone na pokrycie istniejącego zadłużenia armatora wobec gminy.

Czytaj także: Zatopione jednostki czekają na wydobycie

Czytaj także: Zatopiony jacht przed sądem!

AL, Dziennik Bałtycki

Fot.: Sławomir Lewandowski

+3 Wraki w porcie
To teraz kolej na wrak dunskiego latarniowca MOTORFYSKIB no II , ten zalega w porcie 10 lat i porasta zielenina!!
14 czerwiec 2019 : 12:59 Stary Kolejarz | Zgłoś
0 wrak
Czy to ten w Gdyni? W stoczni remontowej ?
14 czerwiec 2019 : 18:44 maciek2 | Zgłoś
+1 ....
Juz zostal wydobyty!
14 czerwiec 2019 : 21:29 Donn | Zgłoś
+2 sds
Jak to jest że wraki mogą sobie zajmować miejsca cumownicze innym jednostkom. Jakie są przepisy w tej sprawie, ktoś wie ?
14 czerwiec 2019 : 13:50 sds | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter