Inne

Drewil jest firmą rodzinną specjalizującą się głównie w morskim sprzęcie ratowniczym, a w szczególności w drabinkach pilotowych i ratunkowych. W przemyśle okrętowym DREWIL jest obecny od ponad 35 lat, jej motto „Safety by Quality” wyznacza ideę firmy i kształtuje profil produkcji, zaś zapewnienie bezpieczeństwa życia na morzu według Konwencji SOLAS jest realizowane w każdym produkcie.

Żeby określić, jak ważne jest bezpieczeństwo na morzu, opiszę aspekty wejścia pilota na statek.

Przejście pilota z kutra pilotowego na drabinkę pilotową zwisającą na burcie statku w warunkach rozfalowanego morza to najtrudniejszy i zarazem najbardziej niebezpieczny moment w pracy pilota. Należy zapewnić wchodzącemu pilotowi maximum komfortu i bezpieczeństwa poprzez asekurację przez pomocnika i sprzęt, który nie zawiedzie w najgorszych warunkach.

Zdarza się, że drabinka pilotowa niezamocowana do burty poprzez Yellow Pilot Magnet wykonuje taniec, jest trudna do uchwycenia i przeskok jest bardzo kłopotliwy.

Pilot wchodzący na burtę statku o wysokości kilkunastu metrów niewątpliwie przeżywa stres – szczególnie w warunkach silnego wiatru i wysokiej fali. Jeśli na pierwszy rzut oka drabinka jest sprawna technicznie, posiada właściwą geometrię lin i stopni, nie jest zużyta, liny są „zdrowe”, to pilot wchodzi z zaufaniem do sprzętu. Jeśli tak nie jest – stres się potęguje i może dojść do wypadku. Pilot może zrezygnować z wejścia, żądając sprawnego, nowego sprzętu. To dodatkowe koszty i strata czasu wejścia statku do portu.

Drabinki muszą być sprawdzane na bieżąco i wymieniane w razie potrzeby.

Wszystkie nasze drabinki są oznaczone kołem sterowym WHEELMARK, co świadczy o dopuszczeniu produktu morskiego do powszedniego stosowania. Zaś Urząd Morski kontroluje wszystkich producentów, którym przyznano ten znak.

I właśnie dla tego chcielibyśmy Państwu przedstawić nasz flagowy produkt: Pilot ladder i Embarkation ladder które spełniają wszystkie wymagane standardy bezpieczeństwa.

Cechy Naszych flagowych produktów, które zwiększają bezpieczeństwo pilota i bezpośrednio bezpieczeństwo statku wyróżniających nasz produkt od produktów konkurencji są następujące: Drabinki mają zwiększoną sztywność dzięki wydłużonym klinom. Wykonane są najlepszej jakości materiałów. Czyli drewno pierwszej klasy jakości suszone do wilgotności 9%, lina manilowa 1 Grade, kliny z tworzywa HDPE, wytrzymałe stopnie gumowe. Aby wyróżnić się wśród konkurencji, drabinki posiadają jaskrawe i fluoroscencyjne elementy, które są lepiej widoczne w dzień i w nocy.

Zaprojektowaliśmy specjalny profil antypoślizgowy, dzięki któremu zwiększyliśmy współczynnik tarcia przy wchodzeniu. A zaokrąglone wszystkie krawędzie stopni, pomagają w uniknięciu zranień podczas wspinania się na burtę. Nasze drabinki mają zwiększoną wytrzymałość. Są one poddane testom po przyłożeniu siły minimum 880 N i więcej - nawet do 1000 N na dowolny stopień.

Pamiętamy także o ekologii, gdyż drabinki wykonywane metodą ręcznych oplotów mogą być w 100% utylizowane, a stosowana przez nas oryginalna linę Manilową z Phillipin jest naturalnych włókien rośliny Abaca.

Na różne typy statków dostarczamy różne rodzaje drabinek:

  • Seizing system - oploty przy stopniach są ręcznie wykonywane poprzez przewiązanie cienką 4 mm linką. Umożliwia to łatwą wymianę 1-2 uszkodzonych stopni w drabince. Proces produkcji jest przez to wydłużony, ale jest to wskazane rozwiązanie na tankowcach, gdzie nie może być metalowych elementów.
  • Clamping system - mechaniczne zaciskanie złączek aluminiowych na linach przy stopniach. Szybki montaż umożliwiający natychmiastową realizację ekspresowych dostaw. W tym rozwiązaniu jako jedyni oferujemy także możliwość wymiany uszkodzonych stopni. Ten system jest bardziej ekonomiczny i używany na większości statków.
  • Podwójne drabinki idealne są na promy i statki typu ro-ro, ponieważ większa liczba osób może zejść jednocześnie z drabinki w jednym czasie.

Nasze drabinki posiadają znak WHEELMARK i wszystkie niezbędne certyfikaty uznawane na całym świecie zgodne z SOLAS, DNV- GL i RMRS.

Mamy dystrybutorów na całym świecie: w Europie, USA, Middle East, w Krajach Nadbałtyckich, Rosji i Azji i dzięki nim maksymalnie skracamy czas dostawy. Oferujemy również bezpośrednie dostawy do naszych dużych klientów.

Drewil to Polska rodzinna firma, w której proces projektowy, technologiczny i operacyjny doskonalony był z pokolenia na pokolenie. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo na statku, gdyż w rodzinie mamy praktykę morską i żeglarską.

Zużywamy rocznie ok. 35000 mb lin manilowych i wyprodukowaliśmy dotychczas ok. 30000 mb drabinek.

Nasz pozostały asortyment to: drabinki robocze, elementy wymienne do drabinek, Yellow magnets, Bulwark ladders, siatki ładunkowe, siatki ratownicze, siatki do podejmowanie rozbitków, plastry awaryjne, figury sygnałowe.

Nasze produkty zdobywają coraz większy obszar rynku światowego, gównie poprzez prezentację na targach Morskich SMM w Hamburgu, gdzie jesteśmy tradycyjne od wielu lat na BALTEXPO w Gdańsku, POSIDONIA w Atenach. Pragniemy zaprezentować się w Amsterdamie, Oslo i w Petersburgu. Nasze unikalne rozwiązania , doświadczenie i stabilność jest gwarancją długofalowej współpracy i rozwoju.
Drewil.pl
T: +48 58 681 50 21
M: +48 501 713 255

Autorzy Janusz Wilkowski i Krzysztof Wilkowski

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter