Inne

Dzisiaj pierwszy dzień kolejnej edycji jednej z największych w świecie imprez szeroko rozumianej branży morskiej, jednak ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu okrętowego. trwa do piątku.   

Dzięki bogatemu i zróżnicowanemu programowi oraz 22 500 m² sprzedanej powierzchni wystawienniczej ponad 30 000 delegatów i zwiedzających ma ściągnąć do Lillestrøm pod Oslo, w dniach 4-7 czerwca.Będą uczestniczyć w networkingu, poznawać, uczyć się, podpatrywać konkurencję, szukać klientów, usług i produktów, budować możliwości biznesowe, partnerstwo i strategie na przyszłość. Wśród ponad 900 wystawców reprezentowani są, jak zwykle, także przedstawiciele polskiej gospodarki i techniki morskiej:

 • Bohamet SA - hala D, stoisko D06-29
 • DOE - hala E, E04-16
 • Euro-Weld Sp.j. - hala D, D06-27
 • Marine Projects Ltd. - hala D, D06-31
 • MSR Gryfia - hala D, D06-45
 • Nauta Shiprepair Yard - hala D, D05-18
 • Nyborg Mawent - hala C, C05-47
 • PGZ Stocznia Wojenna - hala D, D05-18
 • Poltramp Yard SA - hala D, D06-38
 • Pres-Kol - hala E, E02-29
 • PTS-Shipyard - hala D, D06-26
 • Remontowa Shipbuilding SA - hala D, D06-37
 • Remontowa Shiprepair Yard SA - hala D, D06-37
 • Remontowa LNG Systems Sp. z o.o. - hala D, D06-37
 • Remontowa Holding - hala D, D06-37
 • Stocznia Gdansk i Baltic Operator - hala D, D01-31 

Jedną z nośnych form promocji polskiej gospodarki i techniki morskiej jest anglojęzyczna publikacja branżowa "Poland at Sea" dystrybuowana podczas tegorocznych targów, a nasze wydawnictwo jest jednym z ich partnerów medialnych.

Per Martin Tanggaard, dyrektor targów Nor-Shipping, podkreśla: "Po raz pierwszy Nor-Shipping wypełnił całą powierzchnię hal wystawienniczych w nowym miejscu, w którym odbywa się przenosin z Oslo kilkanaście lat temu. "Jesteśmy głęboko przekonani, że mamy coś dla każdego, kto interesuje się prowadzeniem działalności gospodarczej na morzu lub w związku z morzem".

Na Nor-Shipping 2019 składa się obecność ponad 900 wystawców z całego świata, z 20 różnymi pawilonami krajowymi.
Światowi liderzy rozwojowej myśli otworzą program podczas Ocean Leadership Conference w dniu 4 czerwca, podczas gdy ważny prezentacji i prowokującej debaty można się spodziewać w programie DNB Ocean Stage, regionalnych wydarzeń Nor-Shipping "@" (koncentrujących się na Afryce, Azji i Brazylii) oraz seminaria technicznych rozłożone na cały czas trwania targów (wszystkie w Lillestrøm).

Elitarna lista prelegentów i uczestników konferencji Ocean Leadership to m.in. Lise Kingo, dyrektor wykonawczy ONZ Global Compact, Remi Eriksen, dyrektor generalny, DNV GL, Ann-Christin Andersen, dyrektor techniczny potentata technicznych usług offshore i subsea TechnipFMC, Geir Håøy, dyrektor generalny Kongsberg, które niedawno wchłonęło morską część Rolls-Royce'a, premier Norwegii Erna Solberg, Kitack Lim, sekretarz generalny IMO, laureat Nagrody Nobla (ekonomia) Paul M. Romer, admirał Michael Rogers, były dyrektor Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA).

Blue Economy hala zgromadzić ma zróżnicowany wachlarz graczy z branży, prezentujących dzisiaj "jutrzejsze rozwiązania", a z Blue Talks wiąże się nadzieję na niezapomniany wgląd w innowacje, pomysły i ambicje - zachęcają organizatorzy targów.

W centrum i na waterfroncie Oslo, Festival Street ma być "społecznym centrum kulinariów, drinków, relaksu i networkingu", podczas gdy inicjatywa "Ocean Now" buduje mosty pomiędzy start-up'ami, studentami i uznanymi graczami z branży. Inne ważne wydarzenia to renomowana impreza DNV GL BBQ, konferencja WISTA Waves of Change i spotkanie UNGC High Level on Ocean (prowadzone przez norweską premier Ernę Solberg).

We wtorek odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu na norweski "statek roku" organizowanego przez periodyk fachowy "Skipsrevyen".

Co ciekawe, na tego rodzaju targach bardzo dużo się mówi o ochronie środowiska morskiego oraz prezentuje urządzenia, systemy i procedury, łącznie z certyfikacją, pozwalające osiągać cele z tego zakresu, a tym razem - same targi, jako pierwsze wśród podobnych imprez, otrzymają certyfikat systemu zapewnienia jakości w kwestiach środowiskowych ISO 20121 (The Sustainable Events Management System Standard for Events Organisations).

PBS, rel (Nor-Shipping)

U dołu: Magazyn POLAND@SEA kolportowany na targach Nor-Shipping 2019:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter