Inne

16 kwietnia br. w Pireusie została podpisana umowa między Ministerstwem Żeglugi, Spraw Morskich i Polityki Wyspiarskiej Grecji a Polskim Rejestrem Statków SA, która upoważnia nasze towarzystwo klasyfikacyjne do wykonywania w imieniu rządu greckiego, usług certyfikacji konwencyjnej statków pływających pod banderą grecką oraz biur armatorów greckich.  

Umowę w imieniu władz greckich podpisał Komendant Greckiej Straży Przybrzeżnej, wiceadmirał Stamatios Raptis, a PRS reprezentował Zarząd w osobach Prezesa Andrzeja Madejskiego i Członka Zarządu Dariusza Rudzińskiego. Przy podpisaniu umowy uznania PRS obecna była Ambasador RP w Grecji, pani Anna Barbarzak.

Zawarta umowa daje PRS pełne upoważnienie do działania w imieniu greckiej administracji morskiej na statkach pływających pod grecką banderą.

Prezes Andrzej Madejski poinformował, że jest to już 37 upoważnienie PRS do działania w imieniu administracji morskich.

Wyrażamy zadowolenie z powodu podpisania umowy dwustronnej z PRS. W naszej opinii Polska posiada ugruntowaną wieloletnimi doświadczeniami pozycję w przemyśle okrętowym. Jest krajem z wysokim poziomem kultury technicznej - stwierdził admirał Raptis.

Flaga grecka z tonażem zarejestrowanych statków na poziomie ok. 43 mln GT zajmuje dziewiątą pozycję w rankingu flag. PRS jest dziesiątą organizacją uznaną przez Administrację morską Grecji do przeprowadzania przeglądów w jej imieniu.

Dołożymy wszelkich starań, aby utrzymywać jak najwyższy poziom bezpieczeństwa na nadzorowanych przez nas statkach - dodał Dariusz Rudziński, członek Zarządu PRS. W Grecji jesteśmy od przeszło dwudziestu lat i zamierzamy pozostać, dopóki będziemy potrzebni lokalnym armatorom i helleńskiej żegludze.

Warto też wspomnieć o bardzo istotnym jubileuszu naszych relacji międzypaństwowych - w tym roku przypada setna rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Grecją - stwierdziła Ambasador Anna Barbarzak.

Zawarta właśnie umowa świetnie wpisuje się w utrwalanie i poszerzanie tych relacji, aby związki naszych obu krajów były cały czas wyjątkowo silne.

rel (PRS)

Porozumienie PRS - grecka administracja morska
Porozumienie PRS - grecka administracja morska
Porozumienie PRS - grecka administracja morskaPorozumienie PRS - grecka administracja morska
-1 Polish Register of Shipping
Gratulacje PRS się rozwija w szalonym tempie !!
19 kwiecień 2019 : 07:48 PawełWE | Zgłoś
+1 Wzajemna współpraca.
Ciekawe ktorej stronie bardziej zależało na podpisaniu umowy. I ktorej reputacja przez to wzrośnie.
19 kwiecień 2019 : 10:19 R. | Zgłoś
0 sajmon
Reputacja PRS wzrośnie, a jakość greckich statków zmaleje.
22 kwiecień 2019 : 05:51 sajmon | Zgłoś
-1 DNV
ALE *****ZY Z TYCH GREKOW....
19 kwiecień 2019 : 11:36 INSPEKTOR | Zgłoś
+2 dnv
Co tam boicie się, że wam statki podbiorą ... wolny rynek.
19 kwiecień 2019 : 11:42 ABS | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter