Inne

W niedzielę, 11 listopada, w całym kraju świętowana będzie 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości.

Na okrętach stacjonujących w Porcie Wojennym w Świnoujściu podniesiona zostanie Wielka Gala Banderowa, a po zachodzie słońca zapalona Gala Świetlna. Marynarze wystawią posterunki honorowe, złożą kwiaty w miejscach pamięci, wezmą udział w nabożeństwach w intencji Ojczyzny oraz wszystkich imprezach towarzyszących zorganizowanych z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się już w piątek, 9 listopada. Na zbiórkach stanów osobowych zorganizowanych w jednostkach wojskowych wchodzących w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odczytane zostaną rozkazy okolicznościowe, wręczone wyróżnienia oraz awanse na kolejne stopnie wojskowe. Natomiast w sobotę, 10 listopada, delegacja 8. Batalionu Saperów wraz z pocztem sztandarowym i kompanią honorową wezmą udział w uroczystościach z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Dziwnowie. 

W dniu 11 listopada, przedstawiciele Dowództwa oraz jednostek 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, kompania honorowa, asysta honorowa, sztandar świnoujskiej Komendy Portu Wojennego oraz Orkiestra Wojskowa uczestniczyć będą w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Świnoujściu. Zaś w Międzyzdrojach obecna będzie delegacja 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego wraz z kompanią honorową oraz pocztem sztandarowym jednostki. W Szczecinie, w godzinach 12:00-16:00 swój pokład do zwiedzania udostępni Okręt Dowodzenia Siłami Obrony Przeciwminowej ORP Kontradmirał X. Czernicki.

Plan obchodów Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada:

Świnoujście

08.00 Uroczyste podniesienie Wielkiej Gali Banderowej, a po zachodzie słońca Gali Świetlnej na okrętach 8. FOW;

10.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Chrystusa Króla;

11.00 Uroczystości przy pomniku "Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej" na placu Słowiańskim z udziałem delegacji z jednostek 8. FOW, pocztu sztandarowego i flagowego, asysty honorowej, kompanii honorowej oraz świnoujskiej Orkiestry Wojskowej;

11:00-14:00 Udostępnienie do zwiedzania Sali Tradycji znajdującej się w Klubie 8. FOW przy ulicy J.Piłsudskiego 45;

12:00-14:00 Festyn z okazji Narodowego Święta Niepodległości na Placu Wolności w Świnoujściu. Festyn rozpocznie się koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Wojskowej.

Dziwnów

16:00 Msza Święta za Ojczyznę w kościele parafialnym p.w. św. Józefa, w tym koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu solistów Opery Szczecińskiej;

17:00 Uroczystości przy pomniku "Zwycięstwa" z udziałem delegacji z 8.bsap, pocztu sztandarowego, asysty i kompanii honorowej oraz świnoujskiej Orkiestry Wojskowej.

Międzyzdroje

10:00 Uroczystości przy pomniku "Marynarza Polskiego" z udziałem delegacji z 8.dplot, pocztu sztandarowego, asysty i kompanii honorowej.

rel (8. Flotylla Obrony Wybrzeża)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2529 4.3389
EUR 4.5575 4.6495
CHF 4.4327 4.5223
GBP 5.3466 5.4546

Newsletter