Inne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia I stopnia o zagrożeniu wystąpienia gęstych mgieł w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. IMGW w Gdyni ostrzega ponadto przed mgłą na Bałtyku.

Ostrzeżenia IMGW dotyczą m.in. powiatów lidzbarskiego, olszyńskiego, mrągowskiego, giżyckiego w woj. warmińsko-mazurskim, przasnyskiego, ostrołęckiego, płockiego, pułtuskiego, siedleckiego, mińskiego, radomskiego, siedleckiego i Warszawy w woj. mazowieckim, suwalskiego, białostockiego, bielskiego, sokólskiego w woj. podlaskim oraz chełmskiego, lubelskiego, lubartowskiego, zamojskiego w woj. lubelskim.

Według IMGW pierwszy stopień zagrożenia wystąpienia mgieł na lądzie oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. "Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej" - podaje IMGW.

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Gdynia wydało natomiast ostrzeżenie o ograniczonej widoczności na Bałtyku i w strefie przybrzeżnej w części wschodniej. Prognozowane na Bałtyku mgły mogą ograniczać widzialność od 200 m do 800 m. W związku z tym zalecana jest ostrożność szczególnie dla wypływających w morze kutrów. Oddział Morski w Gdyni przypomina o polskim statku Miętus, który zatonął koło Bornholmu na początku listopada wskutek zderzenia z inną jednostką. Zdarzenie było spowodowane słabą widocznością, ograniczoną przez mgłę.

nmk/ wus/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter