Inne

W czwartek 25 października w Audytorium AMW (Budynek Biblioteki Głównej, wejście od ul. Grudzińskiego), o godz. 0930 odbędzie się Międzynarodowa Konferencja na temat Ludzi Morza i ich karier zawodowych: "Gdynia International Conference on Seafarers and Seafaring Careers".  

Konferencja jest organizowana po raz pierwszy w ramach projektu Mentoress (program Erasmus+), Głównym pomysłodawcą jest Uniwersytet Piri Reis w Turcji, który też wyszedł z inicjatywą realizacji w ramach programu ERASMUS +.

Głównymi celami są:
- modernizacja szkolnictwa wyższego w Europie z orientacją na zwiększenie poziomu zatrudnienia i utrzymania zatrudnienia kobiet w zawodach marynarzy, oficerów i menedżerów w przemyśle morskim;
- wprowadzenie innowacji w morskim szkolnictwie akademickim, zmierzających do tego, aby absolwentki uczelni, jako kobiety pracujące w zawodach morskich, efektywnie radziły sobie z trudnościami, z jakimi mogą spotkać się w przyszłości podczas realizacji zadań zawodowych.

Projekt wpisuje się w zamysł zmniejszania różnic między rolami zawodowymi i statusem kobiet i mężczyzn w sektorze morskim, eliminacji nierówności istniejących w tym zakresie, a także stanowi wkład w rozwój przemysłu morskiego oraz bezpieczeństwa morskiego i obronności.

Mentoress jest realizowany we współpracy międzynarodowej z czterema uczelniami wyższymi, do których należą: Uniwersytet Piri Reis w Turcji, Mircea cel Batran Naval Academy w Rumunii, Nikola Yonkov Vaptsarov Naval Academy w Bułgarii oraz Akademia Marynarki Wojennej w Polsce.

rel (AMW)

Fot.: womenoffshore.org

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter