Inne

Ponad 80 gości przybyło do gdańskiego Startera posłuchać o przyszłości rozwoju gospodarki morskiej w naszym regionie. Konferencja przyciągnęła ekspertów z bogatym doświadczeniem w branży oraz start-upy z ich innowacyjnymi rozwiązaniami.

Konferencja odbyła się pod przewodnictwem Rady Inteligentnej Specjalizacji Pomorza z obszaru offshore i technologii portowo-logistycznych. W rozważaniach podejmowano nie tylko tematy morskie. Zastanawiano się również nad perspektywami dla Pomorza.

Spotkanie ekspertów

Na konferencję przyjechało ponad 80 gości nie tylko z Polski, ale i z całej Europy. Prelegenci omówili najważniejsze tematy związane z rozwojem nowoczesnych technologii morskich oraz branży logistycznej. Ważnym głosem w dyskusji była wypowiedź, profesora Binyamin Mantin z Luksemburga, który opierając się na przykładach z portów europejskich i amerykańskich, omówił przeszkody na jakie może trafić branża morska. Podkreslił tez znaczenie transportu intermodalnego. Polscy uczestnicy spotkania byli też bardzo zainteresowani możliwościami pogłębienia polsko-luksemburskich kontaktów gospodarczych.

I praktyków

Ważnym punktem spotkania była prezentacja morskich start-upów. Wystąpienia praktyków cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy poznali na przykład z rozwiązaniami zarządzania energią w portach czy systemem sterowania ruchem pojazdów. Była również okazja do zapoznania się z projektem Polski Port Community System, który jest informatyczną platformą wymiany danych pomiędzy portami a firmami logistycznymi. Takie systemy z powodzeniem funkcjonują w portach Europy Zachodniej, a obecnie są powoli wdrażane w polskich portach.

Wszyscy uczestnicy byli zgodni, że konferencja przyczyniła się do zacieśnienia relacji biznesowych, a pomysły jakie pojawiły się w rozmowach będą rozwijane.

rel (Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.6211 4.7145
EUR 4.6784 4.773
CHF 4.8463 4.9443
GBP 5.549 5.6612

Newsletter