Inne

Już za kilka dni w Szczecinie rozpoczną się Światowe Dni Morza – największe święto morskie Narodów Zjednoczonych. Wśród licznych atrakcji, przygotowanych specjalnie na tę okazję, mieszkańcy Szczecina będą mieli możliwość zwiedzić historyczny Dar Młodzieży, odbywający Rejs Niepodległości dookoła świata.

Do Szczecina, oprócz zagranicznych delegacji, przyjadą uznani w środowisku międzynarodowym eksperci związani z branżą morską, reprezentujący organizacje międzynarodowe, biznes i świat nauki. Nie zabraknie także przedstawicieli polskiej gospodarki morskiej.

Jednak Światowe Dni Morza to przede wszystkim święto ludzi morza. Już w najbliższą środę

13 czerwca na szczecińskiej Łasztowni będzie miał miejsce Festyn Morski – wydarzenie dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Obok Miasteczka Portowego, pełnego gier i zabaw, zarówno w wodzie, jak i na lądzie, będzie można skorzystać z Mobilnego Centrum Edukacyjnego i Morskiego Centrum Edukacyjnego, przybliżającego tajniki morza między innymi przez interaktywne wycieczki po portach.

Odwiedzający Szczecin będą mieli okazję powitać Załogę Daru Młodzieży, która 20 maja rozpoczęła Rejs Niepodległości. Po raz pierwszy do Szczecina zawinie także ORP Kormoran, najnowocześniejsza jednostka Marynarki Wojennej zbudowana w stoczni Remontowa Shipbuilding SA. Nie zabraknie także rejsu po Odrze statkiem Penne Queen dla szkół i wszystkich zainteresowanych. Dla wielbicieli lądu przewidziana jest także strefa pokazów kulinarnych i degustacja dań rybnych oraz możliwość zwiedzania Szczecina z przewodnikiem.

Od 13 do 15 czerwca Szczecin stanie się miejscem spotkania nie tylko świata polityki, biznesu i organizacji międzynarodowych, ale także wszystkich pasjonatów morza. Wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej we współpracy z Międzynarodową Organizacją Morską (IMO), organizacją wyspecjalizowaną ONZ.

Szczegółowy program i wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Światowych Dni Morza 2018 – http://worldmaritimedaypoland.org/pl oraz na stronie głównej MGMiŻŚ (http://mgm.gov.pl).

kom/ march/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter