Inne

Podobnie jak w ostatnich kilku latach, u progu zbliżających się wakacji, Pomorski Związek Żeglarski zaprasza do udziału w bezpłatnych rejsach po Zatoce Gdańskiej. Będą się one odbywały na pokładzie jachtu Baltic Star, w ramach dorocznego Święta Morza i prowadzonego przez PoZŻ projektu „Pomorze na Morze”.

Jacht będzie pływał przez trzy dni, od piątku 22 czerwca do niedzieli 24 czerwca, a rejsy będą się rozpoczynały o godzinach: 8, 10.20, 12.40 i 15. Na pokładzie zmieszczą się jednorazowo 22 osoby, a każdy rejs trwać będzie ok. dwie godziny. Uczestnicy otrzymają na koniec specjalne certyfikaty.

Oferta skierowana jest do wszystkich chętnych. Oczywiście należy pamiętać, że na pokład jachtu nie może wejść więcej osób, niż pozwalają na to przepisy. Żeby wypłynąć w morze z załogą Baltic Star wystarczy w godz. 8-15.45, od poniedziałku do piątku, zadzwonić pod nr tel. 695-111-180.

Zgłoszenie i udział w rejsie oznacza zgodę na udzielenie danych (np. numer telefonu) w celach kontaktowych oraz publikację wizerunku w informacjach dotyczących programu „Pomorze na Morze”. Organizatorzy dysponują łącznie 264 miejscami na jachcie w ciągu trzech dni trwania akcji. Zapisy przyjmowane będą do wyczerpania miejsc, a zgłoszenia są rejestrowane zgodnie z kolejnością ich napływania. Informacja o wyczerpaniu miejsc zostanie umieszczona na portalu Żeglarski.info.

Święto Morza w Gdyni odbędzie się już po raz szósty. PoZŻ jest jednym z jego organizatorów.

Baltic Star to jeden z najstarszych polskich, drewnianych oldtimerów. Zbudowany w Darłowie, w 1947 r., z drewna dębowego, jako kuter rybacki, po kilkukrotnych zmianach armatorów i portów macierzystych, ostatecznie został wycofany z połowów pod koniec lat 70., w związku z wymianą polskiej floty rybackiej na jednostki stalowe. W latach 80., poddany drobnym zmianom, rozpoczął jako Makler pływanie rekreacyjne. W roku 1997 został gruntownie przebudowany i od tej pory jako Baltic Star pływa po Morzu Bałtyckim i Północnym, uczestnicząc m.in. w zlotach żaglowców i oldtimerów. Od listopada 2014 stacjonuje w Gdańsku, cały czas poddawany jest zabiegom konserwatorskim. Podczas ostatniej zimy otrzymał nowy maszt i olinowanie stałe.

Dariusz Olejniczak / Żeglarski.info

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter