Inne

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji Prezydent Andrzej Duda, na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, wręczał Ordery oraz Flagi RP. Jedna z flag została przeznaczona dla Daru Młodzieży i będzie mu towarzyszyć w Rejsie Niepodległości. Flagę odebrał Rektor Akademii Morskiej w Gdyni, prof. Janusz Zarębski. 

Wręczając flagi Prezydent Andrzej Duda powiedział: "mam nadzieję, że te biało-czerwone flagi, które zabierzecie ze sobą i pokażecie waszym podopiecznym, podwładnym, kolegom koleżankom będą mobilizacją do jeszcze lepszej działalności dla Rzeczypospolitej Polskiej, dla rozsławiania Polski w kraju i poza granicami".

Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

rel (Akademia Morska w Gdyni)

Komentarze   

+1 Flaga
Czy ten cały Pan rektor nie wie, że prawidłowo salutuje się nie otwartą łapą, tylko dwoma palcami, tj. wskazującym i serdecznym, pozostałe muszą być zgięte w ten sposób, aby były ułożone pod kciukiem, który oba te palce dociska do płaskiej dłoni. A tu tylko wstyd... choć może ów pan rektor służył kiedyś w armii USA gdzie salutuje się całą dłonią.
04 maj 2018 : 19:28 Walerian Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1