Inne

Przedsiębiorcy, naukowcy, samorządowcy, przedstawiciele rządu, a także Komisji Europejskiej spotkają się w Gdyni, by dyskutować o branży morskiej. Dnia 13 października odbędzie się kolejna edycja Forum Gospodarki Morskiej Gdynia.

Inwestycje w polskie porty, nacisk na innowacyjność w przemyśle stoczniowym oraz kwestie legislacyjne związane z ustawą stoczniową i statusem marynarzy to tematy przewodnie tegorocznego Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2017. W dyskusjach toczących się w ramach czterech paneli tematycznych wezmą udział m.in. minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej - Marek Gróbarczyk, przewodnicząca Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Dorota Arciszewska-Mielewczyk, przedstawiciele polskich portów, a także naukowcy, w tym prof. zw. dr hab. Andrzej Koźmiński, rektor Akademii Morskiej w Szczecinie dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, i prof. dr hab. Andrzej Grzelakowski. Gościem Forum będzie również przedstawiciel Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa (DG MARE) pan Iain Shepherd.

O gospodarce morskiej dyskutujemy w Gdyni już po raz siedemnasty: w latach 2001-2014 w ramach Forum Gospodarczego, a od roku 2015 podczas Forum Gospodarki Morskiej. Wydarzenie jest postrzegane jako najważniejsze forum branży morskiej w kraju, budujące z powodzeniem dobre relacje i odpowiadające na potrzeby sektora.

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia powstaje w ścisłej współpracy ze środowiskiem morskim, instytucjami akademickimi oraz biznesem. Stanowi to gwarancję, że poruszane zagadnienia odnosić się będą do najbardziej aktualnych kwestii, uwzględniając kluczowe zjawiska mające wpływ na gospodarkę światową i kierunki rozwoju gospodarki polskiej.

Wydarzeniu towarzyszyć będą wizyty studyjne młodzieży gimnazjalnej w przedsiębiorstwach branży morskiej mające dać impuls młodym ludziom do związania swojej przyszłości zawodowej z tym sektorem oraz wystawa przedstawiająca innowacyjny dorobek polskich firm działających w branży.

Forum odbędzie się w piątek, 13 października 2017 roku, w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98.

Udział w Forum jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji na stronie www.forum.gdynia.pl lub poprzez aplikację Forum Gospodarki Morskiej Gdynia.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter