Inne

Rusza kolejna edycja Nagrody Pomorskiego Związku Żeglarskiego Kryształowy Żagiel. Kandydatów można zgłaszać do 2 października.

Kryształowy Żagiel to doroczna nagroda PoZŻ dla najlepszych żeglarzy Pomorza w danym roku. Przyznawana jest od ośmiu lat. Tym razem w kategoriach:

Przyjaciel Pomorskiego Żeglarstwa Roku 2017

Pomorskie Żeglarskie Wydarzenie Roku 2017

Pomorski Żeglarski Rejs Roku 2017

Pomorski Żeglarski Klub Roku 2017

Pomorski Żeglarski Talent Roku 2017

Pomorski Nauczyciel Żeglarstwa Roku 2017

Pomorski Żeglarski Trener Roku 2017

Pomorska Żeglarka Roku 2017

Pomorski Żeglarz Roku 2017

- Miło mi poinformować, że ta ostatnia nagroda nosić będzie od tej edycji imię zmarłego niedawno, wybitnego polskiego regatowca z Pomorza, Zygfryda Zygi Perlickiego - mówi prezes PoZŻ Bogusław Witkowski. - To nasz hołd dla tego wielkiego żeglarza.

Warto nadmienić, że Pomorski Żeglarski Talent Roku 2017 zostanie przyznany trzem osobom. Każda z nich, poza tradycyjną statuetką, otrzyma dodatkowo tysiąc złotych.

Do zgłaszania kandydatur zaproszeni są wszyscy chętni, w szczególności zaś kluby zrzeszone w PoZŻ. Można to robić do 2 października. Nominowani w poszczególnych kategoriach ogłoszeni zostaną do końca października. Wybierze ich, jak co roku, kapituła, której przewodniczyć będzie marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Laureatów poznamy 2 grudnia, podczas Pomorskiej Gali Żeglarskiej, która odbędzie się tym razem w Przywidzu. Regulamin nagród oraz zgłoszenie pobrać można poniżej:

Regulamin nagród

Wniosek o przyznanie Nagrody PoZŻ do pobrania na stronie 

Wypełnione wnioski wysyłać należy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

rel (Pomorski Związek Żeglarski)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter