Inne

W środę, 14 czerwca o godzinie 6 rano zawinął do Gdyni STS Dar Młodzieży mając na pokładzie 80 członków przyszłej stałej załogi, budowanej w Stoczni Remontowa Shipbuilding SA, fregaty El Mellah.

Od pierwszych dni czerwca uczą się oni praktycznej eksploatacji żaglowca szkolnego dla Algierskiej Marynarki Wojennej siostrzanej jednostki Daru Młodzieży, podobnie jak i on konstrukcji nazywanego na świecie "ojcem dużych żaglowców" inż. Zygmunta Chorenia.   

Zapytałem Starszego Oficera naszej szkolnej fregaty kpt.ż.w. Wiesława Suchockiego jak ocenia osiągnięcia algierskich praktykantów? Stwierdził, że jest zadowolony z ich postępów w praktycznym opanowywaniu rzemiosła, sprawności żeglarskiej w połączeniu z wcześniej zdobytą wiedzą, w czasie miesięcznych zajęć na symulatorach w Gdyńskiej Akademii Morskiej. 

W poniedziałek, 19 czerwca znowu wrócą do Gdyni z zajęć praktycznych na morzu, aby mieć szansę uczestniczenia w czekających mieszkańców Gdyni "Miasta z Morza i Marzeń" atrakcjach dorocznego Święta Morza. Zakończenie całości zajęć Algierczyków w Akademii Morskiej w Gdyni jest przewidziane do końca miesiąca. 

Tekst, fot.: Bohdan Sienkiewicz

-2 A reszta?
Ciekawe, że rodzimi praktykanci, którzy również odbywają zajęcia z Algierczykami, zostali całkowicie pominięci w tym artykule. Zwłaszcza, że jest ich grubo ponad osiemdziesięciu.
16 czerwiec 2017 : 20:46 a | Zgłoś
+3 "rodzimi"
Autor informyjeo niecodziennym przecież zdarzeniu krótko i zwięźle...."rodzimi praktykanci"uczestniczą w każdym rejsie...czy chciałby Pan znać ich listę...?
19 czerwiec 2017 : 08:37 wers | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter