Inne

W dniu 20 lutego br., w najmłodszym oddziale Narodowego Muzeum Morskiego - Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie odbędzie się konferencja inaugurująca działanie projektu Muzea Szlaku Wisły (MSW) realizowanego w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły 2017. 

- Do projektu przystąpiło ponad 20 nadwiślańskich muzeów, które swymi działaniami: wystawami, zajęciami edukacyjnymi, specjalnymi wydarzeniami, publikacjami chcą popularyzować w naszym społeczeństwie wiedzę o królowej polskich rzek - tłumaczy Jagoda Klim z Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, koordynatorka konferencji.

Na konferencji reprezentanci poszczególnych muzeów opowiedzą o realizowanych i planowanych działaniach "okołowiślanych", a przedstawiciele organizacji społecznych - o prowadzonych przez nie akcjach. W trakcie konferencji zaplanowana jest też premiera kalendarium wszystkich muzealnych przedsięwzięć związanych z Rokiem Rzeki Wisły realizowanych w 2017 r.

Do obchodów Roku Rzeki Wisły włączyła się Poczta Polska, która przygotowała znaczki pocztowe najnowszej emisji "Rok Rzeki Wisły 2017".

- Z okazji powstania sieci Muzea Szlaku Wisły oraz naszej konferencji, Poczta Polska przygotowała również kartę "Muzeum Wisły w Tczewie" wraz z okolicznościowym datownikiem z hasłem "Muzea Szlaku Wisły" - dodaje Jagoda Klim. - To piękny gest i spore wyróżnienie, które na pewno będzie cenną pamiątką nie tylko dla filatelistów i osób zaangażowanych w projekt. 

rel (Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku)