Inne

Historyczny statek Bembridge ma zostać wystawiony na sprzedaż. Ta dawna baza pilotów cumuje w szczecińskim porcie. Znajdują się na nim biura jednej z firm i muzeum poświęcone historii statku.

Rozpoczęły się już rozmowy, aby jednostka pozostała w Szczecinie, choć istnieje groźba, że zabytkowy statek zostanie kupiony przez zagraniczne muzeum.

Rafał Zahorski, pomysłodawca sprowadzenia Bembridge'a do Szczecina uważa, że może to być pierwszy eksponat w Muzeum Morskim, na które miasto czeka już wiele dziesięcioleci. Nieoficjalnie właściciel statku chce za statek pięć milionów złotych. W Szczecinie żaden z urzędów ani Muzeum Narodowe nie zadeklarowało chęci kupienia zabytkowej jednostki.

- Bardzo chcielibyśmy, aby Bembridge został w naszym mieście - mówi Rafał Zahorski - to on odnowił jednostkę. - Byłby najlepszym w tej chwili obiektem, żeby z niego zrobić początek muzeum morskiego w Szczecinie. Dlatego, że na jednostce już jest prywatne muzeum dedykowane statkowi Bembridge, jest też centrum konferencyjne - tłumaczy Zahorski.

Już w listopadzie mają ukazać się ogłoszenia o sprzedaży statku na portalach internetowych, zajmujących się pośrednictwem w handlu jednostkami pływającymi.

- 1 grudnia ustaną wszelkie zobowiązania wynikające z funduszy unijnych. Zarząd firmy podjął decyzję, że od tego momentu statek będzie wystawiony na sprzedaż - mówi Zahorski.

Bembridge został wybudowany w 1938 roku. Kupnem jednostki jest zainteresowane jedno z muzeów w Wielkiej Brytanii, gdzie statek został wybudowany.

0 Zbliża się koniec pewnej wszystkowiedzącej osoby ?
A cóż to ? centrala Magemar wkurzyła się na koszta utrzymania i kazała sprzedać ? za 5.000.000 pln to mogą wynająć 200mkw biura nawet po 20eur/mkw co wyniesie 4000 eur miesięcznie w zaokrągleniu 16.000 pln. Czyli mają na czynsz przez ponad 25 lat. Żaden normalny przedsiębiorca nie będzie utrzymywał takiego statku skoro tylko z samych procentów z pięciomilionowej lokaty może miec dużo więcej niż wynosi czynsz w nowoczesnym biurowcu. A z drugiej strony, kto bogatemu zabroni ? Jak sobie ktos wymyślił prestiżową lokalizację biura na zabytkowym statku to niech płaci. Poza tym niektórzy uważają że są najmądrzejsi i chcieliby być lokalnym celebrytą :)
23 sierpień 2015 : 22:37 pijany_sztauer | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3734 4.4618
EUR 4.5999 4.6929
CHF 4.3907 4.4795
GBP 5.4206 5.5302

Newsletter