Bezpieczeństwo, Granice

Na Morzu Śródziemnym niemiecki statek ratowniczy w krótkim czasie zabrał na pokład około 300 imigrantów. Wielu z nich płynęło w nienadających się do użytku drewnianych łodziach - informuje w poniedziałek publiczna telewizja ARD.

W niedzielę Sea-Eye 4 uratował ponad 170 osób. Wśród nich są dzieci, w tym ośmiomiesięczne niemowlę, a także kobieta w ciąży. "Na szczęście wśród uratowanych nie ma ciężko rannych" - poinformował lekarz okrętowy.

W poniedziałek organizacja Sea-Eye poinformowała na Twitterze o kolejnych 99 uratowanych osobach. Wcześniej załoga statku otrzymała również apel o pomoc od około 50 osób znajdujących się w małej drewnianej łodzi, ale znalazła ją pustą - poinformowała "Sea-Eye".

Podczas operacji załoga zauważyła samolot Frontexu i uznała, że osoby w łodzi stały się "ofiarami kolejnego nielegalnego wydalenia za namową państw UE i że ludzie zostali odesłani do libijskich obozów przetrzymywania" - powiedział prezes Sea-Eye Gorden Isler.

Statek Sea-Eye 4 był wcześniej serwisowcem offshore (jako taki był zbudowany), a ostatnio, po adaptacjach i przebudowie (w 2012 r.) pełnił m. in. rolę statku obsługi morskich farm wiatrowych i bazy nurków / bazowca prac podwodnych.

Zasadnicza część przebudowy i remontu statku odbywała się w MSR Gryfia w Świnoujściu, zaś prace wyposażeniowe i skromna uroczystość chrztu, bez publiczności, już w Rostocku.

Należący do stowarzyszenia założonego w 2015 roku, rozpoczął na początku maja misję ratowania imigrantów znajdujących się w niebezpieczeństwie w środkowej części Morza Śródziemnego.

PAP, AL

Fot.: Maik Lüdemann / Sea-Eye

+10 Fatamorgana
Niemcy mysla ze" baobaby" zrobia taka robote jak Turcy w latach 60-70 XX wieku, zbudowal na swoich plecach Infrastrukture drogowo- kolejowa bloki mieszkalne i biurowce, rozwineli handel,gastronomie. Czarna afryka nie chce sie integrowac w w europie, chca chodzic w Nike-ach posiadac szwajcarskie zegarki , mieszkac w luksusowych hotelach.nie pracowac, i czekac na socjalne wyplaty.
17 maj 2021 : 16:53 Chopek Roztropek | Zgłoś
+5 migracja na różne sposoby
Jak donosi tamtejsza prasa.Tylko j dzisiejszego dnia do Ceuty przypłynęło wpław 2700 Marokańczyków w tym 700 nieletnich przy całkowitym braku zainteresowania marokańskich służb granicznych.Nieletnich ze względów prawnych nie można natychmiastowo odstawić do granicy.
17 maj 2021 : 18:46 bezmaski | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter