Bezpieczeństwo, Granice

Ponad 1400 migrantów przybyło w niedzielę na włoską wyspę Lampedusa na pokładzie kutra i 13 łodzi - podały lokalne władze. Oznacza to znaczne nasilenie fali migracyjnej z wybrzeży Afryki. Sytuację tę ma omówić rząd Włoch.

Na ostatniej, 14. łodzi, która dotarła na wyspę od świtu, było 89 migrantów.

Przed południem do Lampedusy zbliżył się kuter rybacki, na którym było 398 migrantów różnej narodowości, wśród nich 24 kobiety i sześcioro dzieci. Jednostka uległa awarii w odległości trzech mil morskich od brzegów wyspy. Migrantów zabrały z pokładu motorówki kapitanatu portu i Gwardii Finansowej.

Wcześniej na wyspę przypłynęły dwie duże łodzie. Na pokładzie pierwszej było 325 migrantów, na drugiej znajdowało się około 100 osób, a wśród nich noworodek.

Zawinęły także mniejsze łodzie pełne ludzi.

O zwołanie pilnej narady przedstawicieli rządu Mario Draghiego w związku z nasileniem napływu migrantów zaapelował lider współrządzącej Włochami Ligi Matteo Salvini, zwolennik zaostrzonej polityki migracyjnej.

Włoskie media informują, że jest wstępne porozumienie w tej sprawie, zawarte przez Salviniego, byłego szefa MSW, z jego następczynią Lucianą Lamorgese.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

+2 off side story
Najbardziej zadłużone kraje takie jak Grecja,Włochy,Hiszpania doświadczają największego nielegalnego napływu przybyszów.Powstałe długi będziemy spłacać wspólnie.
10 maj 2021 : 05:02 bezmaski | Zgłoś
+1 Nowa dostawa
Sponsor tej wycieczki zebral duzo kasy za przemyt tych ludzi, na maseczki juz nie starczylo!?
10 maj 2021 : 15:31 Chopek Roztropek | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter